Epilepsi filmi için Anıtkabir’de Türk Bayrağı açıldı

Epilepsi filmi için Anıtkabir’de Türk Bayrağı açıldı
Epilepsi ve Yaşam Derneği ile Filika Medya işbirliğinde çekilecek Epilepsi konulu kısa film için çalışmalar başladı. Filmi hazırlayacak ekip ile Epilepsi ve Yaşam Derneği üyeleri Anıtkabir’i ziyaret ederek ‘Hayata Tutun’ konulu kamu spotu için start verdi.

Epilepsi ve Yaşam Derneği Başkanı Ebru Öztürk ve Filika Medya Kurucusu Kadın girişimci Dilek Çakır epilepsililer için farkındalık yaratmak adına “Hayata Tutun “ isimli bir kısa film çekmek için kolları sıvadı. Hazırlanacak kısa film epilepsi hastalarının beklenmedik zamanlarda karşılaştıkları nöbetlerinde, epilepsililere paniğe kapılmadan ilk yardım müdahalesinde bulunmalarını sağlayıp, farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Yapımcılığını Dilek Çakır, yönetmenliğini Kadir Ergin, senaryosu Serkan Aygören, Genel Koordinatörlüğü Ebru Öztürk’ün üstlendiği film için start Anıtkabir’den verildi. Epilepsi ve Yaşam Derneği Başkanı Ebru Öztürk, epilepsinin bir hastalık olmadığını, intiharlarda dünyada ve ülkemizde birinci sırada olduğunu, engellik derecesinin ise saptanamadığı tek hastalık olduğunu söyledi.

Bu noktada halkın bilinçlendirilmesi, korkunun yenilmesi ve en önemlisi doğru müdahalenin öğrenilerek hayat kurtarılması için “Hayata Tutun” adlı kamu spotu filminin çekimlerine Ankara’da start verildi.  Filmde toplum içinde epilepsi nöbeti geçirenlere nasıl müdahale edilmesi gerektiği anlatılacak. Ayrıca toplum içinde duyarlı tanınmış kişiler de filmde görev alacak.

Film çalışmaları öncesinde Epilepsi ve Yaşam Derneği üyeleri ve film ekibinden oluşan grup Anıtkabirde epilepsililer için Türk bayrağı açtı.

Filmin sahneleri için GS Milli Basketbolcu Ege Arar, Mansur Yavaş, Wilma Elles, Gülgün Feyman, Salih Özen, Abdurrahman Delen,  Mikail Akar gibi birçok ünlüden destek geldiği belirtildi.

Filmin gösterimi 14 Şubat Dünya Epilepsi Gününde düzenlenecek ‘Umuda tutun; hayata tutun!’ etkinliğinde gerçekleştirilecek.