Fırıncıların üretimi düşürme kararı aldığı Isparta’da ekmeğe yüzde 50 zam geldi

Fırıncıların üretimi düşürme kararı aldığı Isparta’da ekmeğe yüzde 50 zam geldi
Un fiyatlarında artış Isparta'daki fırıncıları isyan ettirmiş artan maliyetler nedeniyle fırıncılar hafta başında üretim kapasitelerini yarı yarıya düşürme kararı almıştı. Fırıncıların kararının ardından Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarife yeniledi. Yeni tarifeye göre ekmeğe yüzde 50 zam geldi. Isparta’da 5 TL’den satılan 500 gr ekmek 12 Mart’tan itibaren 7,5 TL’den satılacak.

Isparta'da ekmeğe büyük zam geldi. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası yenilenen tarifeyi açıkladı. 12 Mart Cumartesi gününden itibaren 2,5 TL'den satılan 220 gr ekmek 3 TL'ye, 5'TL'den satılan 500 gr ekmek 7.50TL'ye, 10 TL'den satılan 1000 gr ekmek 15.00 TL'ye satılacak. Bu yıl 270 gr Ramazan pidesi ise 5.0 TL'den satılacak. Isparta'da kısa bir süre önce 2.5 TL'den satılan simit de 3 TL'ye çıkartılmıştı.

FIRINCILAR HAFTA BAŞINDA ÜRETİMİ DÜŞÜRME KARARI ALMIŞTI

Ispartalı fırıncılar, pandemi döneminden itibaren sorunların arttığını ve gelen zamlarla her geçen gün katlandığı belirterek "Bizi anlayan yok. Artık dayanacak gücümüz kalmadı.. Ispartada iki idarecinin sürtüşmesinden bizler ihmal edildik mağdur olduk" diyerek üretim kapasitesini düşürmekararı almıştı. Isparta'da fırıncılar pazartesi gününden bu yana üretim kapasitelerini yarı yarıya düşürmüşlerdi.