Memleket Partisi'nde kuruluşunun 1. yılında toplu istifa krizi

Memleket Partisi'nde kuruluşunun 1. yılında toplu istifa krizi
Muharrem İnce'nin genel başkanı olduğu Memleket Partisi heyetinin Anıtkabir ziyaretinden sonra Kayseri teşkilatından toplu istifa kararı geldi.

Memleket Partisi 17 Mayıs'ta kuruluşunun 1. yıl dönümünde Anıtkabir'e ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin ardından partinin Kayseri teşkilatı toplu istifa kararı aldı.

İl, ilçe başkanları ve yöneticileri, Parti Meclisi Üyesi Şeref Albeniz'in, Kayseri İl Başkanı Kubilay Söyler'e Anıtkabir ziyareti sırasında saygısızlık yaptığını söyledi. İl, ilçe başkanları ve yöneticilerinin yaptığı  ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Memleket Partisi, parti meclis üyesi Şeref Albeniz’in, Anıtkabir ziyareti esnasında İl Başkanımız Syn. Kubilay Söyler’e yapmış olduğu saygısızlığı İl, ilçe Yönetimleri ve Başkanlıkları olarak şahsımıza yapılmış bir saygısızlık olduğunu kabul edip istifamızı sunarız.”

Veryansın Tv'de yer alan habere göre tartışma Parti Meclisi üyesi Albeniz'in, İl Başkanı Söyler'e uyarı yapmasıyla başladı. İddialara göre, Albeniz, Anıtkabir'deki toplu fotoğraf çekiminde Genel Başkan Muharrem İnce'nin yanında yer alması gereken ismin İzmir İl Başkanı olduğunu söyledi ve Söyler'in, Muharrem İnce'nin yanında yer almamasını istedi.

Söyler, "Ben de il başkanıyım, o da… O da büyükşehir ben de… İşine bak” demesiyle tartışma daha da alevlendi. Albeniz'in, Söyler'e hakaret ettiği ve yerinden ayrılmaya zorlandığı iddia edilmesinin ardından Kayseri teşkilatında istifa olayı meydana geldi.

Kayseri'de istifa sayısının üyelerle birlikte 500'ü bulabileceği söyleniyor.