Önüne gelen çiftçiden konuşur oldu

Önüne gelen çiftçiden konuşur oldu
Çiftçi Dayanışma Platformu Başkanı Ömer Sarı yazdı: Önüne gelen çiftçiden konuşur oldu

Bir buçuk yıldır çiftçi borçlarının yapılandırılması ve ürün maliyetleri ile ilgili mücadele ediyoruz.

Bu zaman içinde çiftçiden hiç bahsetmeyenler şimdi sürekli çiftçiden konuşur oldular.

Çiftçiden bahsetmeleri iyi birşey. Fakat bazı kendini gazeteci sanan kişiler her gün farklı televizyonlardan, ağzının salyasını akıta akıta tarım bakanı ve Fahrettin Poyraz’ın ağzından konuşur oldular. Özellikle de Beyaz Tv, A Haber, Haber 24 ve  Ülke Tv’yi kınıyorum.

Yahu arkadaş, aslında sizler gerçek hayattan kaçarak haber yapıyorsunuz. Sizin yaptığınız haberler tam tersine cumhurbaşkanını yanıltıyor. Siz biz çiftçilerden bahsederken, tarımda her şeyin iyi gittiğini gösteriyorsunuz. Biz üreticiler de ağzımız bir karış açık şaşkınlıkla sizleri izliyoruz. Yapacağınız haberlerle çiftçilerin sıkıntılarını en tepedeki yöneticilere duyurmanız gerekirken tam tersine yalakalık yapıyorsunuz. Hem kamuoyunu yanıltıyorsunuz hem de biz üreticilere zarar veriyorsunuz.

Sizler güya Ak Partilisiniz. Aslında çakma menfaatçi Ak Partilisiniz. Geminiz yürüsün diye Ak Partilisiniz. Siz çıkar için Ak Partilisiniz. Sizin bu tavrınız biz çiftçileri Ak Partiden de soğutuyor ve uzaklaştırıyor. Biz çiftçileri reisten uzaklaştırmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Siz yarın iktidar değiştiğinde 90 derece çark edersiniz.

Gelelim kendini gazeteci sanan o şarlatanlara.

Siz kimsiniz? Tarım Bakanı mısınız, vekil misiniz? Biz çiftçiler adına konuşma hakkını nereden ve kimden alıyorsunuz? Üstelik gerçek sıkıntımızı örtbas ederek. Hayrola Cem küçük sen kimsin? Son zamanlarda ağzını bir karış açarak zırvalayıp duruyorsun. Sen biliyor musun çiftçinin haciz korkusuyla yaşadığını? Gübresini tohumunu alamadığını sen biliyor musun? Bir kilo domat çiftçiye kaç liraya mal olur, bir kilo buğday, bir kilo süt kaça mal olur biliyor musun? Boynuna kravat takmayla adam olunmuyor. O televizyonlarda biz üreticilerin konuşması lazım.