PTT çalışanlarından ‘mobbing’e karşı iş durdurma eylemi

PTT çalışanlarından ‘mobbing’e karşı iş durdurma eylemi
Arnavutköy’de bulunan PTT yerleşkesinde (Arnavutköy Posta Dağıtım Müdürlüğü) taşeron işçiler bir PTT-Sen yöneticisinin haksız işten atılması ve bir üyenin de haksız yere yer değişikliği yapılarak sürgün edilmesini protesto etmek için bu sabah itibariyle dağıtıma çıkmadı.

PTT Arnavutköy yerleşkesinde mobbingemaruz kaldıklarını iddia eden işçiler, yapılan haksızlıkları protesto etti. İşçilerden biri tarafından yapılan açıklamada düşük riski olan hamile bir çalışanın zorla dağıtıma çıkarıldığı, haksız mesai ve yer değişikliklerine itiraz etmeleri ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gitmeleri nedeniyle iş akitlerine son verildiğini ifade edildi.

Mobing sonucu işten atıldığını söyleyen PTT Sen Denetleme Kurulu Başkanı Emin Kan konuyla ilgili yaptığı açıklamada "10.05.2022 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne randevu üzerine gittiğimi gitmeden önce raporlu olduğumu, ben randevunun planlı olmayarak gerçekleştiğini raporundan bir gün sonra meclise gittiğimi görüştüğüm vekillerle çekildiğim fotoğraflar üzerine PTT tarafından iş haddimin fes edilmesini bugün işe geldiğimde öğrendim. Bu durum üzerine işten atıldığımı öğrenen çalışan arkadaşlarım yapılan bu haksızlığa karşı daha önce de Mobbing maruz kaldığım müfettiş raporlarında mevcuttur. Kamu kurumunda yapılan bu zulüme karşı bugün sabah saatlerinde iş bırakma eylemini gerçekleştirdi" ifadelerini kullandı.