Sosyal yardım olarak patates aldığını e-devlet'ten gören vatandaş patateslerini arıyor

Sosyal yardım olarak patates aldığını e-devlet'ten gören vatandaş patateslerini arıyor
Kepez Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından vatandaşlara ayni yardım olarak patates bağış ve dağıtımı yaptığı ortaya çıktı. E-devlet'ten patates yardımı aldığını gören vatandaş patateslerini arıyor.

Antalya'nın Kepez İlçesi, Aydoğmuş mahallesinde ikamet etmekte olan Gülsevim Özdemir isimli vatandaş, başka bir işlem yapmak üzere girdiği e devlet hesabından, Kepez Kaymakamlığı tarafından kendisi adına düzenlenmiş ve teslimatı yapılmış patates yardımını gördü.

Graffitihaber'de yer alan habere göre, E devlet kayıtlarına göre Gülseven Özdemir, 24.11.2021 tarihinde Kepez Kaymakamlığı'na başvurmuş, aynı gün yardım onaylanarak kendisine teslim edilmişti. Aynı kayıtta, Vakıf Bilgisi olarak da, Sakarya BUlvarı üzerinde bulunan Kepez Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı gösterilmişti. 

E devlet kaydında bunları gören Gülsevim Özdemir, Kepez Belediyesi'ne giderek konu ile ilgili bilgi almak istedi. Gülsevim Özdemir,  Kepez Belediyesi'ndeki memurun kendisine hakarete varan sözlerle kötü davrandığını belirterek, kendilerinde bir başvurusunun bulunduğu ancak herhangi bir yardımda bulunmadıkları bilgisini aldığını söyledi.

Bunun üzerine Kepez Kaymakamlığı’na başvuran Gülseven Özdemir, burada da, kaymakamlık kanalı ile böyle bir yardım yapılmadığının bilgisini aldı.

Bu görüşmelerin ardından Gülseven Özdemir’i arayan Kepez Belediyesi Sosyal İşler Müdürü, belediye kayıtlarında Gülseven Özdemir’in başvurusunun bulunduğunu ancak yardımın yapılmadığını belirterek, ortada bir hata olduğunu ve bu hatayı düzeltmek için Gülseven Özdemir’e aylık alışveriş kartı vereceklerini belirtti. Ancak, Sosyal İşler Müdürü’nün bu taahhütü de yerine gelmedi.

Kepez Kaymakamlığı yetkilileri ise kendilerinde böyle bir yardım bilgisinin bulunmadığı belirterek konu ile ilgili yorum yapmaktan kaçındılar.

Gülsevim Özdemir'in yaşadığı bu olay, acaba kaç kişinin haberi olmadan bu tür yardımların yapıldığı sorusunu gündeme getirdi.