Sosyalist Cumhuriyet Partisi İstanbul İl Başkanlığı açıldı

Sosyalist Cumhuriyet Partisi İstanbul İl Başkanlığı açıldı
Sosyalist Cumhuriyet Partisi (SCP) İstanbul İl Başkanlığı Kartal Cevizli'de açıldı. Açılışta konuşan Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mehmet Bedri Gültekin, Türkiye'nin çıkış yolunun Cumhur ve Millet İttifakları dışında oluşturulacak Türkiye ittifakı ile sağlanacağını söyledi.

Genel Başkanlığını Mehmet Bedri Gültekin'in yaptığı ve 2021'in Aralık ayında 320 kişilik kurucu üyesi ile Türk Siyasi hayatında kendine yer açan Sosyalist Cumhuriyet Partisinin İstanbul İl Merkezi Kartal'da açıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Genel Başkan Mehmet Bedri Gültekin, öncelikli hedeflerinin 2022 Nisan ayına kadar yapılandırmalarını tamamlayarak, seçime girme vizesini almak olduğunu açıklarken, öncelikli hedeflerinin Türkiye'de var olan 2 ittifakın alternatifi olarak 3. bir ittifak kurmak olduklarını söyledi. 

İl Başkanı Yılmaz Ersezer ise yaptığı konuşmada, İl Başkanı olmaktan gurur duyduğunu belirterek, Sosyalist Cumhuriyet Partisi çatısı altında çalışmalarını tüm devrimcilerle birlikte mutlaka ileriye taşıyacaklarını ifade etti.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi'nin İstanbul İl Başkanlığı'nın açılış törenine partililerin dışında çok sayıda vatandaş da ilgi gösterdi.