ABD bebek maması krizine karşı soruşturma başlattı

ABD bebek maması krizine karşı soruşturma başlattı
ABD Federal Ticaret Komisyonu, ABD'de yaşanan bebek maması sıkıntısına dair soruşturma başlatıldığını açıkladı.

ABD'de yaşanan bebek maması sıkıntısına dair soruşturma başlatıldığını söyleyen ABD Federal Ticaret Komisyonu, mama pazarındaki şirket birleşmeleri ve satın alma modellerinin de inceleneceğini bildirdi.

Sputnik'te yer alan habere göre, ABD Federal Ticaret Komisyonu'nu tarafından yapılan açıklamada, soruşturma kapsamında bebek maması sıkıntısı yaşanırken ailelerden yararlanmayı amaçlayan aldatıcı, hileli ve adil olmayan uygulamalara ilişkin inceleme yapılacağı bildirildi. Açıklamada, bebek maması pazarında yoğunlaşmaya neden olan faktörlere ve bu ürünlerde tedarik zincirlerinin kırılganlığına ışık tutulmasının amaçlandığı belirtildi.

Açıklamada, konuya ilişkin kamu oyundan da bilgi talep edileceği söylendi.

Komisyon Başkanı Lina Khan, konuya ilişkin açıklamasında, Amerikan aileleri için endişe, korku ve mali yüke neden olan bebek maması "kıtlığına" ilişkin gelişmeleri izlediklerini söyledi. Komisyonun mama sıkıntısına katkıda bulunan veya buna müdahale etme kabiliyetini engelleyen faktörlerin belirlenmesi için soruşturma başlattığını vurgulayan Khan, bunun diğer hayati ürünlerde de benzer kıtlık riskinin nasıl en aza indirilebileceğinin belirlenmesinde yardımcı olabileceğini ifade etti.