AKP'nin yeni Grup Başkanvekili Yılmaz tunç oldu.

AKP'nin yeni Grup Başkanvekili Yılmaz tunç oldu.
Cahit Özkan, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir Youtube yayınında yaptığı BAE açıklamalarıyla parti içinde rahatsızlık yaratması üzerine MYK toplantısında görevden alınmıştı. Özkan2ın yerine Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı olan Yılmaz Tunç getirildi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın Youtube'da katıldığı bir programda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve ikili ilişkilere yönelik söylediği sözler parti içinde rahatsızlığa neden olmuştu.

BAE TESLİM OLDU

Özkan, katıldığı Youtube programında "Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye'nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye'ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu" demişti.

Özkan'ın bu sözlerinin tartışmalara neden olması üzerine TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, yeni Grup Başkanvekilliği görevine getirildi.