Alparslan Türkeş anmasında ülkücü gruplar arasında kavga çıktı

Alparslan Türkeş anmasında ülkücü gruplar arasında kavga çıktı
Alparslan Türkeş Vakfı'nın düzenlediği MHP'nin kurucu ismi Alparslan Türkeş’in doğum günü sebebiyle yapılan anma etkinliğinde iki grup arasında kavga çıktı.

Ankara'da Alparslan Türkeş Vakfı tarafından düzenlenen etkinlikte Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen kişiler ile etkinliğe katılanlar arasında kavga çıktı.

''POLİS İŞBİRLİĞİ İLE SALDIRI''

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Mustafa Hakan Ünser, saldırı anına ilişkin görüntüleri, "Ve polis işbirliği ile saldırı başladı" sözleriyle paylaştı.

Çok sayıda kişinin yaralandığı kavga sonrası açıklama yapan TamgaTürk kurucusu Bahadırhan Dinçaslan, ''Bir alay o... ç... terörist, Alparslan Türkeş’in doğum günü anmasını hedef alıp saldırdılar. Yaşlı insanları dövüp kadınları taciz ettiler. Kan döken bu terörist g... kim yargılayacak? Polis neredeydi? Yargı nerede?" dedi.

"HUKUK RAFA KALDIRILDIĞI İÇİN AYNI KİTLE CESARET BULUYOR"

Düzenlenen saldırıya bir tepki de Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Burak Mengü’den geldi.

Mengü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Selçuk Özdağ’ı, Alaattin Aldemir’i, Levent Gültekin’i ve daha birçok ismi hedef alan saldırılar cezalandırılmadığı için, hukuk rafa kaldırıldığı için aynı kitle cesaret buluyor. İttifak dahilinde MHP’ye bu alanı açan iktidar partisi de en az ortağı kadar suçludur." ifadelerini kullandı.

''POLİS İŞBİRLİĞİ İLE SALDIRI''

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Mustafa Hakan Ünser ise, saldırı anına ilişkin görüntüleri, "Ve polis işbirliği ile saldırı başladı" sözleriyle paylaştı.

MHP İL BAŞKANI: BAHÇELİ'YE İHANET EDENLERİN TÜRKEŞ'İ ANMASI KABUL EDİLEMEZ

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, "Ülkücüler mukaddesatımızı ayaklar altına alanların; partimize, Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye ihanet edenlerin Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i anmasını asla kabul etmez, ilelebet de etmeyecektir" sözleriyle eleştirmişti.