SON HABERLER

Son Haberler

Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara ödenen faizi yüzde 10.5'e indirdi

Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara ödenen faiz oranını yüzde 10.5 seviyesine çekme kararı aldı.

BM raporu: Türkiye'de et tüketilmiyor ancak obezite hızla artıyor

BM Gıda ve Tarım Örgütü'nün raporu Türkiye'nin Avrupa ülkeleri arasında en az kırmızı et ve deniz ürünleri tüketen ülke olduğunu ortaya koydu. Raporda dikkat çeken bir detay daha var: Türkiye'de et tüketilmiyor ancak obezite hızla artıyor.

Usta oyuncu dizi setinde hayatını kaybetti

Seksenler dizisinde Seyfi karakterini canlandıran Kemal Kuruçay, 59 yaşında hayatını kaybetti. Kuruçay'ın Seksenler dizisi setinde kalp krizi geçirdikten sonra yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Rusya: Kosova’nın Rus diplomatları sınır dışı etme kararını tanımıyoruz

Rusya’nın Sırbistan Büyükelçiliği, Kosova ‘hükümetinin’ Priştine’de görev yapan 2 Rus diplomatı ‘sınır dışı etme’ kararını tanımadıklarını belirtti.

Sadece Gaziantep'te 2 bin 400 kayıt dışı Suriyeli işyeri var

Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından  Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği-Bilgi Merkezinin (GESOB-BİLMER) açılışında konuşan ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan sadece Gaziantep'te 2 bin 400 kayıt dışı Suriyeli işyeri bulunduğunu söyledi.

Fildişi avcılığı nedeniyle filler evrimleşerek diş çıkarmamaya başladı

Yapılan yeni bir araştırma, Mozambik'in bazı bölgelerinde kontrolsüz fildişi avcılığı nedeniyle bazı fillerin evrimleşerek artık diş çıkarmamaya başladığını gösterdi.

Pfizer aşısı 5-11 yaş arasından yüzde 90 etkili

Pfizer/BioNTech Covid-19 aşısının 5 yaşından 11 yaşına kadar çocuklarla yapılan klinik deneylerde koronavirüse karşı yüzde 90.7 etkili olduğu görüldü.

Prof. Dr. Naci Görür'den Ege Denizi'ndeki depremlerle ilgili uyarı

Prof. Dr. Naci Görür, Girit Adası'nda meydana gelen depremin ardından uyarılarda bulundu. Görür, "Girit Heraklion Havzası artçı ve yeni depremlerle yavaş yavaş açılıp çöküyor" dedi.

Faiz indirimi kararı ile ilgili TOBB dan açıklama

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Merkez Bankası'nin faiz indirimi kararı sonrası piyasalarda yaşanan dalgalanma nedeniyle reel sektörün 'tedirgin' olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığı 'Neyim Var?' uygulamasını hayata geçirdi

Uygulama aracılığıyla hastaların muayene için hangi bölüme gideceğini sistem belirleyecek. Böylelikle polikliniklere başvurularda yaşanan karışıklığın önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Romanya günlük Kovid-19 ölümlerinde dünyada ilk sıraya yerleşti

Romanya'da Kovid-19 salgınında vaka sayıları hızla artmaya devam ederken, Devlet Başkanı Klaus İohannis pazartesi gününden itibaren aşısızların çok fazla kısıtlamayla karşı karşıya kalacağını açıkladı.

Atmosferi parçalanmış gezegen keşfedildi

Bilim insanları, bir çarpışma sonucu atmosferi parçalanmış gibi görünen bir gezegen keşfetti.