SON HABERLER

Son Haberler

Koronavirüs vaka sayısı açıklandı: Bin 260 yeni vaka

Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu paylaştı. Buna göre Türkiye'de son 24 saatte bin 260 kişinin testi pozitif çıktı, 4 kişi ise hayatını kaybetti

Halkbank Genel Müdürü: Kur korumalı mevduatlar 869 milyar TL'ye ulaştı

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, KOBİ'leri desteklemenin birinci öncelikleri olduğunu belirterek, "Türkiye kredi geri ödeme performansı açısından dünyanın en önde gelen ülkelerinden bir tanesi." dedi. Arslan, "Kur korumalı mevduatlar Türk bankacılık sisteminde 869 milyar TL'ye ulaştı" dedi.

Rusya: Dolar cinsi borcumuzu ruble ile ödeyeceğiz

Rusya Maliye Bakanlığı, Rus kurumlarından borç ödemesi alınması için gerekli lisansın yenilenmemesi nedeniyle dolar cinsinden borçların ruble ile ödeneceğini duyurdu.

Teröristlerin mağarasından İsveç'in AT-4'leri çıktı

Pençe-Kilit Operasyonunda, teröristlerin kullandığı mağarada silah ve mühimmatın yanında İsveç yapımı tanksavar silahı AT-4 bulunması dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Koca'dan 'maymun çiçeği virüsü' açıklaması

Sağlık Bakanı Koca, maymun çiçeği virüsüyle ilgili açıklama yaptı. Koca, 'Maymun çiçeği ile ilgili bugüne kadar bizde görülen vaka olmadı. Bu konuda gereksiz bir tedirginlik olmamalı' dedi.

HSBC dolar ve enflasyon tahminini yükseltti

İngiltere merkezli HSBC, dolar/TL için yıl sonu tahminini 16,5’ten 17,5’e yükseltti. Banka ekonomistleri, 3. çeyrekte enflasyonun yüzde 90'lara yaklaşabileceğini de öngördü.

Erdoğan'ın avukatından Kılıçdaroğlu açıklaması: Yasal yollara başvuracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili yasal yollara başvuracağı bildirildi.

Sabah yazarından acil eylem planı çağrısı

Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör, bugünkü köşe yazısında "Nitelikli eleman ihtiyacı had safhada..." diye yazdı.

AKP'nin yeni Grup Başkanvekili Yılmaz tunç oldu.

Cahit Özkan, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir Youtube yayınında yaptığı BAE açıklamalarıyla parti içinde rahatsızlık yaratması üzerine MYK toplantısında görevden alınmıştı. Özkan2ın yerine Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı olan Yılmaz Tunç getirildi.

Hindistan'dan şeker ihracatına 10 milyon ton kotası

Hindistan, şeker ihracatını 1 Haziran'dan itibaren geçerli olacak şekilde 10 milyon tonla sınırladı. Sınırlamanın sebebi, iç piyasa taleplerinin karşılanabilmesi ve şeker fiyatlarının istikrarının korunması.

Yapı ruhsatı verilen bina sayısında büyük düşüş

Yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümü, yılın ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 21.8 azaldı. Ayrıca belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen yapıların bina sayısı yüzde 22,5; daire sayısı ise yüzde 27.9 azaldı.

AKP'li Külünk'ten Kılıçdaroğlu'na tehdit

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun paylaşımına yanıt veren AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, “Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir” diyerek Kılıçdaroğlu’nu üstü kapalı tehdit etti.