CHP’li Lütfü Savaş: Uluslararası karar vericilerin işaret edeceği birisi aday gösterilecek

CHP’li Lütfü Savaş: Uluslararası karar vericilerin işaret edeceği birisi aday gösterilecek
CHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin bir soruya, "Ulusal ve uluslararası karar vericilerin işaret edeceği bir insanı yapacaklar" diye cevap verdi. Savaş’ın açıklamaları ABD Başkanı Biden’ın ‘Türkiye’de muhalefeti destekleyeceğiz’ açıklamalarını akıllara getirdi.

CHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, HRT Akdeniz kanalının yayınında, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP'nin cumhurbaşkanlığı adayına ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu esnada, sunucunun "Cumhurbaşkanlığına aday gösterileceğinizle ilgili sizin de isminizin yer aldığı bazı haberleri okuduk" sözlerine yanıt veren Savaş, "Kimin ismi ön plana çıkarılıyorsa o tehlike arz ediyor, onu yiyelim demektir. Ben, bu konuda hiçbir şeye aday değilim" ifadesini kullandı.

‘ADAY BELİRLENMESİNDE TEK ŞART BAŞARI OLMAYACAK’

Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesinde başarı ve birikimin tek şart olmayacağını söyleyen Savaş, "Cumhurbaşkanı adayı sadece başarı ve birikimle olmuyor. Ulusal ve uluslararası karar vericilerin işaret edeceği bir insanı yapacaklar" dedi.

BIDEN'IN SÖZLERİNİ AKILLARA GETİRDİ

ABD'deki başkanlık seçimleri öncesi, New York Times'a röportaj veren ABD Başkanı Joe Biden, Türkiye'de muhalefeti destekleyerek AK Parti iktidarını değiştireceğini söylemişti.