Dünya Haberleri

MOSSAD ajanı bir bir itiraf etti: ''Filistinliler hakkında bilgi topladım, para karşılığında sattım''

MİT operasyonuyla çökertilen 15 kişilik MOSSAD şebekesiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Şebekenin MOSSAD'a savunma sanayii ve Türkiye'deki Filistinli öğrenciler ile ilgili bilgi aktardıkları belirlendi. İsrail istihbarat servisine para karşılığı casusluk yapan 15 ajandan biri olan M.A.S. verdiği ifadesinde periyodik biçimde casusluk yaptığnı itiraf etti.

Filistin'de işgal için tarım arazileri hedefte

İsrail güçleri Filistin bölgelerindeki işgali genişletmek için sağcı yerleşimcileri harekete geçirdi. Batı Şeria ve Kudüs bölgelerinde yeni inşaat projeleri onaylanırken Filistinlerin tarım arazileri de saldırı altında.

BM raportöründen Kuzey Kore'ye yaptırımlar gevşetilsin çağrısı

Birleşmiş Milletler (BM) Kuzey Kore İnsan Hakları Özel Raportörü Tomas Ojea Quintana, ülkede kıtlık riski nedeniyle nükleer programı yüzünden uygulanan bazı yaptırımların gevşetilmesi çağrısında bulundu.

Rusya: Kosova’nın Rus diplomatları sınır dışı etme kararını tanımıyoruz

Rusya’nın Sırbistan Büyükelçiliği, Kosova ‘hükümetinin’ Priştine’de görev yapan 2 Rus diplomatı ‘sınır dışı etme’ kararını tanımadıklarını belirtti.

Çin'in Ankara Büyükelçisi Liu: Batılı ülkeler kara propaganda yapıyor

Çin'in Ankara Büyükelçisi Liu Şaobin, son yıllarda Batılı ülkeler başta olmak üzere Çin karşıtı güçlerin Sincan'daki 'müreffeh ve huzurlu durumu' göz ardı ettiğini belirterek, bunları Çin'e karşı 'kara propaganda' yapmakla suçladı.

ABD’den Halkbank kararı: Yargılama sürecek

ABD'nin New York kentindeki istinaf mahkemesi, Halkbank'ın İran'a yönelik yaptırımları delmesi suçlamasıyla yürütülen davanın sürmesi gerektiğine hükmederek, bankanın avukatlarının başvurusunu reddetti.

Erdoğan'ın büyükelçilere Kavala tepkisine Berlin'den yanıt: Pozisyonumuzda bir değişiklik yok

Alman Hükümeti Sözcüsü Demmer, 'AİHM'nin Kavala’nın derhal serbest bırakılması yönündeki kararını ve Alman hükümetinin bu kararın uygulanmasına verdiği desteği' hatırlatarak "Pozisyonumuzda bir değişiklik yok" dedi.

NATO Genel Sekreteri'nden Türkiye'ye S-400 mesajı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in, bugünkü NATO savunma bakanları toplantısında, Türkiye ve NATO arasındaki S-400 gerilimine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptığı bildirildi.

Çin: 43 ülkenin BM'deki Sincan açıklaması 'siyasal amaçlı dezenformasyon'

Çin, BM üyesi 43 ülkenin Genel Kurulu Toplumsal, İnsani ve Kültürel Sorunlar Komitesi Toplantısı'nda Uygur Türklerine ilişkin Pekin'e suçlamalar yönelttiği bildiriyi 'siyasal amaçlı dezenformasyon' olarak niteledi.

Romanya günlük Kovid-19 ölümlerinde dünyada ilk sıraya yerleşti

Romanya'da Kovid-19 salgınında vaka sayıları hızla artmaya devam ederken, Devlet Başkanı Klaus İohannis pazartesi gününden itibaren aşısızların çok fazla kısıtlamayla karşı karşıya kalacağını açıkladı.

Rus Dışişleri: Aliyev-Erdoğan önerisini destekliyoruz, ABD tekere çomak sokuyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ülkesinin Azerbaycan ve Türkiye liderlerinin öne sürdüğü 3+3 formatını desteklediğini ve en kısa zamanda başlatılmasını umduğunu belirtti.

Avrupa'daki tedarik sıkıntısı ABD'ye de yayıldı! Biden: Ulusal Muhafızları göreve çağırabilirim

ABD Başkanı Joe Biden, tedarik zincirinde son dönemde yaşanan sıkıntıları gidermek için gerekirse Ulusal Muhafız güçlerini göreve çağırabileceğini açıkladı.

NATO zirvesinde Karadeniz merkezli Rusya karşıtı plan onaylandı

NATO Savunma Bakanları Toplantısının ilk gün oturumları tamamlandı. Toplantı sonrası Rusya ve Çin karşıtı mesajlar veren NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg NATO ülkelerinin savunma bakanlarının yeni ve kapsayıcı bir savunma planını onayladığını vurguladı.

Kabil'de patlama: Elektrikler kesildi

Afganistan'ın başkenti Kabil'de meydana gelen patlama nedeniyle Kabil ve çevresindeki kentlerde elektrik kesildi.

Beş ülkeden, AB'ye 'müdahale gücü' oluşturma çağrısı

Almanya, Hollanda, Portekiz, Finlandiya ve Slovenya, AB'de hızla askeri operasyonlar gerçekleştirebilecek bir "müdahale gücü" oluşturulmasını önerdi. ABD'ye bağımlılığın azaltılması amacıyla yapılan önerinin zayıflayan NATO ittifakını işlevsiz hale getirebileceği belirtiliyor.

Uluslararası Mali Eylem Görev Gücü, Türkiye'yi 'Gri Liste'ye aldı

Fransa'nın başkenti Paris'te üç günlük toplantılarının ardından bir açıklamada bulunan Uluslararası Mali Eylem Görev Gücü, Türkiye'yi kara para aklama ve terörizmin finansmanı ile mücadele konusunda 'yeterince çaba göstermeyen' ülkelerin bulunduğu 'gri liste'ye aldı.