Dünya Haberleri

Pandemi döneminde zenginler servetlerini ikiye katladı

Uluslararası yardım kuruluşu Oxfam'ın yayımladığı rapor, dünyanın en zengin 10 kişisinin toplam servetinin Kovid-19 salgını döneminde iki katına çıktığını ortaya koydu.

Çin Merkez Bankası'ndan faiz indirimi

Çin Merkez Bankası (PBoC), bir yıl vadeli kredi faiz oranı ile yedi gün vadeli ters repo faiz oranını 10'ar baz puan indirdi.

SANA: Suriye'ye geri dönüşler hızlanıyor

Suriye Hükümeti, Suriyelilerin geri dönüşü için bazı bölgelerde Ulusal Anlaşma Merkezleri kurdu. Ulusal Anlaşma Merkezleri Suriyelilerin geri dönüşlerini hızlandırırken PKK/PYD ise geri dönüşlere engel olmak için zorluk çıkarıyor.

Kremlin: NATO kademeli olarak Ukrayna’yı işgal ediyor

Kremlin Sözcüsü Peskov, NATO’nun barış güvercini değil, giderek Rusya sınırlarına doğru yaklaşan bir zıtlaşma enstrümanı olduğunu belirterek "Rusya, NATO'nun kademeli olarak Ukrayna’yı işgal etmesine artık katlanamaz" dedi.

Putin, Moskova'da İran Cumhurbaşkanı Reisi'yle görüşecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in hafta içi başkent Moskova'da İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yle bir görüşme yapacağı belirtildi.

Rusya: İdlib'de Nusra'nın açtığı ateş sonucu bir Suriyeli asker hayatını kaybetti

Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi, İdlib gerilimi azaltma bölgesinde Nusra militanlarının açtığı ateş sonucu bir Suriyeli askerin hayatını kaybettiğini duyurdu.

TEKNOFEST Azerbaycan, 26-29 Mayıs'ta

Türkiye sınırlarını aşarak uluslararası boyuta taşınan dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Azerbaycan’da 26-29 Mayıs'ta yapılacak.

New York Times: ABD'nin ikiyüzlülüğü Moskova ile diyalogda açıkça ortaya çıktı

The New York Times, ABD’nin demokrasi ilkelerine uzun süredir ihanet ettiğini, ancak bunun için hep başkalarını suçladığını yazdı.

Suriye'de ABD üssüne roket atıldı

Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde bulunan Ömer petrol sahasında ABD güçlerinin konuşlandığı bölgenin çevresine roketle saldırı düzenlendi.

Japonya'da yanardağ patlaması nedeniyle tsunami oluştu

Pasifik Okyanusu'nda bulunan ada ülkesi Tonga'daki yanardağ patlaması, Japonya'da tsunamiye neden oldu.

Twitter, Trump'a yönelik suikast paylaşımının ardından Hamaney'in hesabını kapattı

Sosyal medya platformu Twitter, İran Lideri Ayetullah Ali Hamaney’i sansürledi. Eski ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik suikast videosu paylaşımının ardından Hamaney'in hesabı askıya alındı. Videoda, “Süleymani’nin katili ve emri veren kişi, bedelini ödeyecek” ifadeleri yer alıyordu.

Kuzey Kore'den tren üzerinde balistik füze denemesi

Kuzey Kore, Biden yönetiminin yaptırım kararlarının ardından tren üzerinden balistik füze denemesi gerçekleştirdi.

İsrail ordusundaki ölümlerin temel sebebi intihar

İsrail ordusundaki ölümlerin temel sebebi intihar

ABD’li Kongre üyesinden İsrail'e tepki

ABD'nin Illinois eyaleti Temsilcisi Demokrat Marie Newman, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde 80 yaşındaki Filistinlinin İsrail askerleri tarafından gözaltındayken öldürülmesine tepki gösterdi.

ABD'de omikron nedeniyle marketler talan edildi

Ekonomik olarak güç kaybeden ABD'de sağlık sistemi de alt üst oldu. 32 mutasyonlu Omikron varyantı nedeniyle OHAL ilan edilen New Jersey'de stok yapmak isteyen binlerce kişi marketlere akın etti. Raflardaki ürünler yağmalandı. O görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Konu Kılıçdaroğlu'nun Pensilvanya görüşmesi: Soylu'nun işaret ettiği dişçi reddetmedi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "dinleniyoruz" iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Konuşmaları kaydetseydik Pensilvanya ile konuşmasını duyardık." diyerek bir diş muayenehanesinde söz konusu görüşmenin gerçekleştiğini söylemişti. O dönem Kılıçdaroğlu'nun danışmanlığını yapan şu anda ise Soylu'nun danışmanı olan muayenehanede görevli Diş Hekimi Ali Arif Özzeybek, yapılan görüşmeyi reddetmedi.