Ekonomi Haberleri

EPGİS Başkanı: önlem alınmazsa Benzin 11 liraya çıkabilir

EPGİS Başkanı Fesih Aktaş, benzinin 11 lira olabileceğini, motorine 2 lira, LPG'ye de 1 lira zam gelebileceğini ifade ederek, düzenleme olmazsa durumun vahim olduğunu söyledi.

Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara ödenen faizi yüzde 10.5'e indirdi

Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara ödenen faiz oranını yüzde 10.5 seviyesine çekme kararı aldı.

Faiz indirimi kararı ile ilgili TOBB dan açıklama

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Merkez Bankası'nin faiz indirimi kararı sonrası piyasalarda yaşanan dalgalanma nedeniyle reel sektörün 'tedirgin' olduğunu açıkladı.

Dolar rekor tazeledi: 9.58 seviyesini gördü

Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararının ardından dolar/TL 9.58 seviyesini görerek rekor tazeledi.

Sabah yazarı: TL değersizleştikçe fakirleşiyoruz, birçok ürüne anında zam gelecek

Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, Merkez Bankası'nn faiz indirimiyle ilgili olarak "TL değersizleştikçe fakirleşiyoruz, birçok ürüne anında zam gelecek" dedi.

Faiz kararı ile tırmanışa geçen dolar 9.50'yi test etti

Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından Dolar 9.48'i yükselen dolar akşam saatlerinde yeni rekorunu kırdı. 21:45 saatlerinde dolar kuru 9.50'yi test etti.

Merkez Bankası faizi yüzde 16'ya çekti

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası beklentilerin üzerinde indirime gitti. Politika faizi yüzde 18'den yüzde 16'ya indirildi.

Faiz indirimi sonrası dolar ve altın rekor kırdı

Merkez Bankası faizi yüzde 16'ya indirdi, kararın ardından dolar/TL 9.47'den fiyatlanıyor, euro ise 11 TL'yi geçti. Atının gram fiyatı ise 541 lirayla tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Tüketici güven endeksi ekimde yüzde 3.6 azaldı

Tüketici güven endeksi, ekimde aylık bazda yüzde 3.6 azalışla 76.8 oldu.

Gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz kararını bugün açıklayacak. Saat 14.00'te açıklanacak karar öncesinde ekonomistlerin genel tahminleri, yüzde 18 olan politika faizinde indirime gidileceği yönünde.

Zam kervanına PTT'de katıldı! Yurt dışı gönderiminde yüzde 300’e varan artış

PTT şubelerinde henüz güncel fiyatlar ilan edilmiş değil ancak vatandaşlar işlem gerçekleştirdiği sırada ise zamlı fiyatlarla karşılaşıyor

Akaryakıt zamlarının arkası kesilmiyor! LPG'ye bir zam daha

Akaryakıtta zam yağmuru devam ediyor. LPG'ye bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 23 kuruş daha zam geliyor.

Hükümetin ekonomi umudu vergi ve ceza gelirlerindeki artışta

Gelecek yıl vergi zamları yoluyla halkın ödeyeceği vergilerde yüzde19.4 tahsilat artışı bekleniyor. Seneye başta trafik olmak üzere ödeyeceğimiz cezalar da artacak.

Ocak ayında 380 dolar olan asgari ücret 303 dolara geriledi

Asgari ücretteki erime 700 TL’yi aştı, memur maaşlarındaki erime ise 800 TL’ye ulaştı. Ocak ayında 380 dolara denk gelen asgari ücret, kurdaki kayıplarla 303.7 dolara kadar düştü.

Hazine 8,2 milyar lira borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2 yıl vadeli tahvil ve 5 yıl vadeli TLREF'e endeksli tahvil ihracını gerçekleştirdi. İhale öncesi satışla birlikte iki tahvilde toplam 8,2 milyar liralık borçlanma gerçekleşti

Dolar ve euro, güne yine rekorla başladı

Dolar ve euroda baş döndüren yükseliş hız kesmeden devam ediyor. Dolar/TL 8,97'nin üzerini görürken euro/TL 10,93'e tırmandı.