Ekonomi Haberleri

Kur artışı sağlık sektörünü de vurdu! Hastanelerden gelecek ürün taleplerine cevap veremeyeceğiz

Sağlık Sanayicileri Derneği Başkanı Mustafa Daşcı, dövizdeki ve enflasyonundaki artışa rağmen ürün fiyatlarının hala güncellenmediğini belirttiği konuşmasında, "Yarından itibaren hastanelerden gelecek ürün taleplerine cevap veremeyeceğiz" dedi

Yılbaşı sepetine yüzde 38 zam

31 Aralık 2020’de 175.7 TL’ye dolan yılbaşı sepetinin fiyatı 243.6 TL’ye yükseldi.

Asgari ücret için ikinci toplantı bugün yapılacak

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamındaki ikinci toplantısını bugün ekonomi gündemiyle Türk-İş'in ev sahipliğinde yapacak.

Mevduat faizleri bir yılın en düşük seviyesinde

Faiz indirim döngüsünün mevduat faizleri üzerindeki etkisi devam ediyor. 3 aya kadar vadeli TL mevduatlarda ortalama faiz Aralık 2020'den beri en düşük seviyeye indi.

Erdoğan'dan A Haber muhabirinin asgari ücret sorusuna sitem: Beni sıkıştırıyorsun

Katar ziyareti öncesi havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a asgari ücretin 4 bin TL'nin altında olmaması yönünde bir talimat verdiği yönündeki iddialar soruldu. Erdoğan, soruyu yönelten muhabire "Beni sıkıştırıyorsun" diyerek sitem etti.

Merkez Bankası: Enflasyondaki yükselişe en belirgin katkı enerji grubundan

Merkez Bankası Kasım ayı fiyat gelişmeleri raporunda enflasyona en belirgin katkının enerji grubundan geldiğini bildirdi.

Erdoğan, asgari ücretin 4 bin TL'nin altına düşürülmemesini istiyor

Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan’ın, partisinin merkez yürütme kurulu toplantısında, grup başkanvekillerinden “muhalefetin, partiye yönelik tutumları ile ilgili sessiz kalmamalarını istediği” belirtildi. Öte yandan Erdoğan'ın asgari ücretin 4 bin liranın altına düşürülmemesini istediği ifade edildi.

Aralık'ta faiz indirimi beklenmiyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, geçen hafta gerçekleştirilen yatırımcı toplantısında 16 Aralık'taki toplantıda faiz indirimi yapılmaması olasılığının arttığını söyledi.

Müteahhitler Birliği Başkanından konut fiyatlarına yeni zam sinyali

TMB Başkanı Erdal Eren 'Gelecek sene konut satış fiyatları, bu seneye göre en az yüzde 50-60 daha pahalı olacak' açıklamasında bulundu.

'Şakkadak dolar satan' Türkiye Gazetesi yazarından 50 milyar dolarlık fon önerisi

“Ufak tefek ekonomik sıkıntılar varsa, yakında asgari ücretinde emeklinin de, dar gelirlinin de ücretlerinin nasıl arttığını, nasıl rahatladığını herkes görecek”

Dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı şehirler açıklandı: Türkiye'den 3 şehir ilk 10'da

Dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı şehirler açıklandı Dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı şehirler açıklandı. İngiltere'de bir emlak şirketi tarafından yapılan araştırma sonucunda son bir yılda konut fiyatlarının en çok arttığı şehirler açıklandı. Listede Türkiye'den 3 şehir bulunuyor.

Palandöken: Bağ-Kur primlerine zam yapılmamalı

TESK Başkanı Palandöken, asgari ücrete gelecek zamla birlikte yeni yılda Bağ-Kur primlerinin de aynı oranda zamlanacağını ifade ederek, "Esnafımızın indirime ihtiyacı varken gelecek sene Bağ-Kur primlerine zam yapılmamalı." dedi.

IMF'den Türkiye'ye enflasyon uyarısı

TÜİK'in açıkladığı 3 yılın zirvesine çıkan enflasyonun ardından IMF'den sürpriz değerlendirme geldi.

Merkez Bankası'ndan dövize bir müdahale daha

Merkez Bankası, bir hafta içinde döviz kurlarına ikinci kez doğrudan müdahale gerçekleştirdi.

Enflasyon açıklamasının ardından dolar yükselişe geçti

Döviz kurundaki yükseliş sürüyor. 13 lira 88 kuruş ile tarihi zirvesini gören 13 lira 70 kuruş seviyesinden işlem görüyor. Avro ise 15 lira 52 kuruş seviyesinden alıcı buluyor. Serbest piyasada bin 242 liradan alınan çeyrek altın bin 267 liradan satılıyor.

Doğu ve Güneydoğu'da sınır ticaretine yeni düzenleme

Doğu ve Güneydoğu 13 il için sınır ticareti için düzenleme getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre Suriye dahil her komşu ülkeden 150 milyon dolarlık ithalata izin verildi. Petrol ürünleri kapsam dışı tutuldu.