Ekonomi Haberleri

Merkez Bankası yetkilileri yarın yatırımcılarla görüşecek

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın bugün piyasalara yaptığı müdahale sonrası yarın yetkililerle yatırımcılar arasında kritik bir toplantı gerçekleştirileceği belirtildi.

Benzinde 58 kuruş indirim

Kasım ayında fiyatı 10 liraya dayanan benzine indirim geldi. Litre fiyatında 58 kuruşluk indirim yapıldı.

Dolar yeniden 13 liranın üzerine çıktı

Merkez Bankası’nın dövize müdahale açıklaması sonrası 12.48 TL’ye kadar gerileyen dolar, yeniden yükselişe geçerek 13 liranın üstüne çıktı.

Bakan Bilgin'den 'asgari ücret' açıklaması: Enflasyon karşısında emeği koruyacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlığında Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısı yapılıyor. Toplantıda konuşan Bakan Bilgin, "Enflasyon karşısında emeği koruyacağız. İş verimliliğini artıran bir rakamda buluşacağımızı düşünüyorum" dedi.

Sağlık çalışanlarına zam müjdesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık çalışanlarına 2 bin 500 ile 5 bin TL arasında zam yapılacağını açıkladı.

Merkez Bankası'ndan döviz kuruna müdahale

Merkez Bankası, yaptığı açıklamayla döviz piyasalarında oluşan sağlıksız fiyatlamalar nedeniyle döviz satım yoluyla müdahale edildiğini açıkladı.

TİSK'ten asgari ücret açıklaması

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, "Böyle bir ortamda işletmelerimizi ve üreticilerimizi ayakta tutacak ve üretimin devamlılığını sağlayacak bir asgari ücret seviyesinin belirlenmesi hayati önemdedir" dedi.

Elektronik para ihracatına sermaye şartı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın "Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para İhracı ile Ödeme Hizmeti Sağlayıcıları Hakkında Yönetmelik"i Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmelikte elektronik para ihraç etmek için en az 5 milyon TL sermaye şartı getirildi.

Asgari ücret tespit komisyonunda ilk toplantı bugün

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını bugün yapacak. Milyonların kilitlendiği görüşmelerin iki haftada tamamlanması ve maaşlara en az yüzde 30 zam yapılması bekleniyor. Brüt tutardan yüzde 30 zam olması durumunda, net asgari ücret 3 bin 673 lira olacak. Beklentiler gerçekleşir ve vergi yükü de azaltılırsa asgari ücretin 4 bin TL'ye yaklaşması bekleniyor.

Motorine 44 kuruş indirim

Motorinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 44 kuruş indirime gidilecek.

Piyasayı kontrol edemeyen Merkez Bankasında istifa

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nda yeni bir görevden ayrılma yaşandı.

Dolar yeniden 13 TL’nin üzerine çıktı!

24 Kasım’da 13 TL’nin üzerine çıkan dolar 6 gün sonra yeniden 13 TL’yi aştı. TL'nin dolar karşısındaki bir günlük kaybı yüzde 3'e yaklaştı.

Üçüncü çeyrek büyüme oranı açıklandı

TÜİK, üçüncü çeyreğe ilişkin Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) verilerini açıkladı.

İstanbul Un-İş Esnaf Sanatkarlar Odası: Böyle giderse poğaça, açma, simit 5 TL

İstanbul Un-İş Esnaf Sanaatkarlar Odası, dün itibarıyla simit ve pastane ürünlerine zam yaptı. Zam kararını alan İstanbul Un-İş Esnaf Sanaatkârlar Odası Başkanı Şaban Özdemir, esnafın mevcut şartlarla en fazla 5 ay daha dayanabileceğini belirtti.

Dolar yeni haftaya yükselişle başladı

Dolar kuru haftaya sert dalgalanmayla başladı. Geçen haftayı 12.42 seviyesinden kapatan kur, yeni haftanın ilk gününde 12.66 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar yükseldi, yabancılar Türk şirketlerini talan etti

Yabancılar dolar yükselince Türk şirketlerini talan etti. Dünya Gazetesi'nden Barış Erkaya,Türk Lirası'ndaki değer kaybıyla borsa, dolar, yabancı üçgenindeki vurgunu açıkladı.