Gündem Haberleri

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Ukrayna krizi diplomasi yoluyla çözülmeli

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna krizi üzerine konuştu. "Çavuşoğlu, Ukrayna'daki kriz diplomasi yoluyla çözülmeli" dedi.

Duran Kalkan'ın koruması TSK ve MİT operasyonu ile Türkiye'ye getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak MİT, PKK'nın sözde üst düzey sorumlularından Duran Kalkan'ın korumalığını yapan Emrah Adıgüzel'i Türkiye'ye getirdi.

Birleşmiş Milletler: Gıda fiyatları son 10 yılın zirvesinde

Birleşmiş Milletler'e bağlı faaliyet gösteren Gıda ve Tarım Örgütü, dünyadaki gıda fiyatı artışının kasım ayında da devam ederek son 10 yılın zirvesine ulaştığını duyurdu.

Sahte doçent açıköğretim mezunu çıktı

Sahte doçentlik belgesiyle üniversitede çalışmaya başlayan ve bu durumun anlaşılması üzerine tutuklanan Zulal Atalay Laçin'in açıköğretim mezunu olduğu ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' açılımına bir destekte o cemaatten geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme açılımına, HDP'li Selahattin Demirtaş ve liberallerin desteğinin ardından bir destekte Furkan cemaati lideri Alparslan Kuytul'dan geldi.

Yeni Bakan, Berat Albayrak'a yakınlığı ve FETÖ Elebaşı Gülen fotoğrafı ile hafızalarda

Lütfi Elvan'ın istifasının ardından yeni Hazine ve Maliye Bakanı olan Nureddin Nebati, tartışmalı fotoğraflarıyla yeniden gündem oldu.

Beklenen istifa geldi! Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan istifa etti, yerine Nureddin Nebati atandı

Cumhurbaşkanı kararı ile görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Nureddin Nebati atandı.

Ankara'da hareketlilik! Erdoğan, Bülent Arınç'la görüştü

Son dönemde yaptığı sivri çıkışlar ile gündeme gelen Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 1,5 saatlik bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme davetinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldiğini belirten Arınç, "Çok olumlu, dostane bir görüşmeydi" dedi.

Melih Gökçek'ten FETÖ itirafları: Benim dönemden kalan bol miktarda FETÖ'cü var

CNNTürk'te Ahmet Hakan'ın programında konuşan Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Benim belediyede geçmişten kalan bol miktarda FETÖ'cü var. Onların özellikle Mansur'a yapmış olduğu bir baskı var." dedi.

8 gazeteciyi işten çıkaran Cumhuriyet'ten 'krizdeyiz' açıklaması

Sendika üyesi 8 kıdemli gazetecinin işine son veren Cumhuriyet gazetesi, aldıkları kararı 'ekonomik şartlara' bağladı. Sayfa sayılarını azalttıklarını ve Cumartesi ekini de kaldırdıklarını duyuran gazete, maliyetlerin so dönemde yüzde 77 arttığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadrolu ile sözleşmeli öğretmen ayrımını kaldırıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kadrolu öğretmen ile sözleşmeli öğretmen ayrımını ortadan kaldırıyoruz." dedi.

Marketler poşete yüzde 100 zam istiyor

Türkiye’nin önde gelen zincir marketleri plastik poşet fiyatlarına yüzde 100 zam istedi. Gerekçe, yeniden değerlendirme oranları ile birlikte 25 kuruşluk poşet ücretinin tamamının artık devlete kalacak olması.

Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması: Bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün başlayan asgari ücret görüşmelerine ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, ''Bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız'' dedi.

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Yalçındağ: Et krizi yaşayabiliriz

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ, ‘’Kesilen hayvanının yerine hayvan konamayacak, et krizi yaşanmasıyla muhatap olacağız. Böyle bir sıkıntının içerisindeyiz. Türkiye'de neyin fiyatına zam gelmiyor ki, etin fiyatına zam gelmesin’’ dedi.

Erdoğan ve Putin, Ukrayna geriliminde Türkiye'nin arabuluculuk teklifini görüşecek

NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı için Belçika'da bulunan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya lideri Putin ile konuşacağını aktardı. Çavuşoğlu, Ukrayna nedeniyle Rusya'ya yaptırım uygulanması olasılığını ise "Yaptırımlar sorunları çözmez" sözüyle değerlendirdi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'da doğruladı.

Denizlerde mikroplastik tehlikesi

Alman bilim insanları, dünyadaki okyanusların mercan sistemlerinde 200 bin tondan fazla mikroplastik depolandığını keşfetti. Ardından, insan yapımı bu maddenin okyanus ve deniz yaşımına verdiği zararı tüm boyutlarıyla ilk kez ortaya koydular. Araştırmacıların bildirdiğine göre zehirli kimyasal maddeler içeren mikroplastikleri yiyen deniz canlıları doku kaybına uğruyor ve balık popülasyonlarının yüzde 60 oranında azalmasına neden oluyor.