Gündem Haberleri

Yılmaz Ateş: CHP ABD’den demokrasi dilenemez

Milliyet gazetesi yazarı Tunca Bengin CHP’nin olası seçimlerde yapacağı ittifaklarda neler dikkat etmesi gerektiğini yazdı. CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş’in görüşlerine yer verdi. CHP ABD’den demokrasi dilenemez diyen Yılmaz Ateş, “Ve en önemlisi bakın CHP ABD’den demokrasi dilenemez. Çünkü ABD halkına hiçbir diyeceğimiz yok, yönetimine de diyeceğimiz bir şey yok. ABD yönetimi kendi ulusunun çıkarı için yönetim şekli belirliyor” ifadelerini kullandı.

Dolar yükseldi, Baş İmam Boynukalın açıklama yaptı!

Cumhuriyet Devrimi’ne karşı açıklamalarıyla gündeme gelen Ayasofya Baş İmamı Prof Dr. Mehmet Boynukalın dövizin yükselmesi ile de ilgili açıklama yaptı. Faizcilerle mücadele etmek de İslam'ın bir emridir diyen Boynukalın, Güçlü ekonomilerde faiz % 0-1 arasındadır dedi.  

Meclis bahçesine yıldırım düştü

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bahçesindeki büyük çınar ağaçlarından birisine yıldırım düştü. Yüksek ses kısa süreli panik yaşatırken, ağacın büyük dallarından birisi kırılıp yola düştü. Olayda kimse yaralanmazken, kapalı garaja giren bir araçta hafif hasar oluştu. 

Yunanistan, ikamet izni bulunan Türkiye vatandaşlarına seyahat kısıtlamasını kaldırdı

Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi, bu sabah itibarıyla Avrupa Birliği vatandaşları ve Yunanistan'da ikamet izni bulunan Türkiye vatandaşlarının Türkiye ile Yunanistan arasında karşılıklı seyahat edebileceğini duyurdu

Kürşat Tüzmen'den hükümete kritik Suriye çağrısı

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye-Suriye ilişkilerine dair dikkat çeken açıklamalar yaptı. Görev verildiği takdirde iki ülke arasındaki ilişkileri çözmeye yönelik Şam’a gidebileceğini belirten Tüzmen, 2012 yılında hükümetten bu yönde izin talep ettiğini, ancak kabul edilmediğini anlattı.

Nagehan Alçı’dan Erdoğan’a İstanbul Sözleşmesi tepkisi: İçinize sindi mi?

HaberTürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi için Cumhurbaşkanı Kararı yayımlayan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. Alçı, “O imzayı atmamalıydınız, içinize sindi mi gerçekten?” diyerek düşüncesini dile getirdi.

'Mısır karşıtı yayınları kesin' talimatı sonrası İhvan'dan açıklama

Müslüman Kardeşler (İhvan) yöneticisi İbrahim Munir, Ankara'nın Kahire ile kendileri için arabuluculuk yapması ihtimaline karşı olmadıkları mesajını verdi.

Ersan Şen'den kumpasçılara gönderme: Adalet bir gün herkese lazım olur

Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ergenekon, Balyoz operasyonlarını destekleyenlerin şimdilerde insan hakları savunuculuğuna soyunmasını eleştirdi.

Eğitim-İş'ten önemli Andımız kararı: 50 bin üyeyle birlikte...

Birleşik Kamu-İş’e bağlı Eğitim-İş Sendikası her sabah okullarda öğrencilerle birlikte 'Andımız'ı okuma kararı aldı.

Boğaziçi öğrencileri boykota gidiyor

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, tutuklu 6 öğrenci için 6 gün boykot kararı aldı.

AB'den aşı pasaportu için Türkiye'siz özel zirve

2021 Akdeniz, Ege ve Alp Dağları turizmini "kısıtlamasız açmak ve seyahat özgürlüğü" için, 12 AB üyesi ülke özel toplantı yapıyor. Aşı Pasaportu’nun yeni zirvesine Türkiye çağrılmadı. Türkiye’nin, AB Aşı Pasaportu’na "entegre olma talebinde" bile bulunmadığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan İstanbul Sözleşmesi'ne dair ilk açıklama

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan açıklama geldi.

Dolar uçtu, Twitter'da tepki yağdı

Asya piyasalarında Dolar/TL’nin 8,40 seviyelerine ulaşmasına Twitter kullanıcıları tepki yağdırdı.

HDP'li Gergerlioğlu'nun gözaltına alınmasına kim/ne tepki verdi?

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu vekilliği düşürüldükten sonra TBMM'de kalmaya devam etmişti...

Prof. Dr. Ümit Kocasakal: Gazi Meclis'i Mazi Meclis yaptılar

“İşte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dedikleri budur: Milli Mücadeleyi yürütmüş Gazi Meclisin devre dışı bırakılarak 'Mazi' meclis haline, ülkenin bir tür 'Emirlik' haline getirilmesi. Sorgusuz, sualsiz, gerekçesiz, denetimsiz işlemler. Bu daha başlangıç.”