Akşener ile Kılıçdaroğlu arasında 'başörtüsü' çatlağı: Doğru bulmuyorum

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Akşener ile Kılıçdaroğlu arasında 'başörtüsü' çatlağı: Doğru bulmuyorum
Abone ol
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP’nin başörtüsü teklifini ve AKP’nin Anayasa hamlesini değerlendirerek, "Kapanmış yaraların üzerinde konuşmayı doğru bulmuyorum. Türkiye’nin çok acil çözüm bekleyen sorunları var” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile birlikte Sözcü Gazetesi’nin İstanbul’daki merkezini ziyaret etti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsüne yasal güvence getirilmesi teklifi üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anayasal düzenleme çağrısı yapmasıyla başlayan tartışmayı değerlendiren Akşener “Kapanmış yaraların üzerinde konuşmayı doğru bulmadığımı ifade etmek isterim” ifadesini kullandı. Türkiye’de çok fazla kanayan yana bulunduğuna dikkat çeken Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Derin yoksulluk içindeki evleri geziyorum. Bir kapağı yamuk buzdolabını açtığımda içinde hiçbir başka gıdanın yer almadığı, mercimek çorbaları görüyorum. Yağ bile yok. 3.5 yaşında kucağınıza aldığınızda kemikleri sayılan kız ya da erkek çocukları görüyorum. Rutubet dolayısıyla astım olmuş çocuklar görüyorum. 15’inden sonra da obez olmuş kız ve erkek çocuklar görüyorum.”

“Bir kadının başını örterek ya da açarak gezmesi insan hakkıdır” diyen Akşener, bununla ilgili bir problemleri bulunmadığını vurguladı. Akşener, “Başörtüsüne dair geçmişte yaşananlar yanlıştı. O yanlışlığı da bağıra bağıra ifade edenlerden birisiyim. Ama o konunun artık problem olmaması, gündemimizden çıkması söz konusu. Hatta başörtüsüyle Meclis’e girecek olan kadın milletvekilleriyle ilgili görüşmeyi Sayın Cemil Çiçek’in isteğiyle ben yönettim. Sayın Kılıçdaroğlu genel başkandı. Kendisiyle de konuşarak hiçbir probleme, incitmeye sebep vermeden yönettik ve o iş de bitti… Temel prensip olarak elbette hakkın hukukun yanındayız. Biz gıdaya erişim gibi kanayan yaraları konuşmak durumundayız.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Zaharova'dan ‘Kuzey Akımlar’ soruşturmasına yorum: Bu bir sabotaj değil terör saldırısıdırÖnceki Haber

Zaharova'dan ‘Kuzey Akımlar’ soruşturmas...

ADD eski Genel Başkanı Prof. Dr. Özer Ozankaya’dan Kılıçdaroğlu’na açık mektupSonraki Haber

ADD eski Genel Başkanı Prof. Dr. Özer Oz...

Yorum Yazın