Altılı masada kriz... Kılıçdaroğlu'nun sözlerine İYİ Parti'den itiraz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Altılı masada kriz... Kılıçdaroğlu'nun sözlerine İYİ Parti'den itiraz
Abone ol
İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, basın toplantısında konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün yaptığı '13 Şubat' açıklaması sorulan Zorlu, "Adaylık açıklamasına yönelik bir bilgi mevcut değil." dedi.

6'lı Masa bir sonraki toplantısını 13 Şubat tarihinde Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirecek. Bu toplantının öncesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken bir açıklama geldi. Kılıçdaroğlu, dün katıldığı canlı yayında "Saadet Partisi'nin ev sahipliğindeki toplantıda 13 Şubat'ta kamuoyuna cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız" ifadelerini kullandı.

"ADAYLIK AÇIKLAMASINA YÖNELİK BİR BİLGİ MEVCUT DEĞİL"

İyi Parti'den Kılıçdaroğlu'nun sözlerine itiraz gibi bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı adayının 13 Şubat'ta açıklanıp açıklanmayacağı ile ilgili soruya yanıt veren İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "Son açıklanan altılı masa toplantısındaki bildiride, 13 Şubat'la ilgili toplantı gerçekleştirileceğine yönelik bir bilgi mevcut. Ama adaylık açıklamasına yönelik bir bilgi mevcut değil." dedi.

Zorlu sözlerine şöyle devam etti: "Ama prosedür olarak. 13 Şubat öncesinde liderler arasında bir görüşme trafiği olacak ve bizim en başından beri söylediğimiz husus var: Nihai adaylık tartışmasının isimler üzerinden masada olduğu bir aşamada, biz mutlaka yetkili kurullarımızı toplayacağız. Bu değerlendirmemizin ardından da nihai olarak İYİ Parti, kararını ortaya koyacaktır."

‘PARTİ AYRIMI GÖZETMEDEN’

Öte yandan Zorlu; seçim tarihinin gençlerin oy kullanmasını engellemeye yönelik bir hamle olduğunu söyleyerek, seçimlerde öğrencilerin ikametlerinin bulunduğu illere giderek oy kullanmalarına ve daha sonra öğrenim gördükleri yere dönmelerine imkan tanıyacaklarını, bu konuda maddi destek vereceklerini bildirdi. Önerilerinin destek görmemesi halinde ikametgah sorunu ile kendilerine başvuruda bulunan herkese imkan sağlayacaklarını dile getiren Zorlu, “Hiçbir parti ayrımı gözetmeden bu başvuruyu yapan tüm arkadaşlarımızın bulundukları illere giderek oy kullanmalarını ve daha sonra öğrenim gördükleri yere dönmelerine imkan tanıyacağız, bu konuda maddi desteği biz karşılayacağız.” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HDP'den 6’lı masanın ‘mutabakat metni’ne destekÖnceki Haber

HDP'den 6’lı masanın ‘mutabakat metni’ne...

Avrupa'da alışveriş sitelerinin yüzde 40'ı aldatıcı bulunduSonraki Haber

Avrupa'da alışveriş sitelerinin yüzde 40...

Yorum Yazın