Atatürk ve Cumhuriyeti hedef alan 'Musa hoca' terörden arananlar listesinde çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Atatürk ve Cumhuriyeti hedef alan 'Musa hoca' terörden arananlar listesinde çıktı
Abone ol
Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Cumhuriyet dönemini hedef alan ‘Musa Hoca’nın İçişleri Bakanlığı’na bağlı www.terorarananlar.pol.tr sayfasında terör örgütü El Kaide üyesi olarak arandığı ortaya çıktı.

Sosyal medyada kendini “Musa Hoca” olarak tanıtan kişinin, 14 Kasım 2018 tarihinde ulu önder Atatürk’ü sevenleri kâfir ilan ettiği açıklaması geçen günlerde gündem olmuştu.

“Atatürk’ü seven, kimselere nasihatim şudur; tövbe ediniz. Etmezseniz kafir olursunuz. Çünkü böyle bir şahsiyet İslam’ı ortadan kaldırıp yerine Cumhuriyet’i ve laikliği getiren bir şahsiyettir. Böyle bir insanı Müslüman nasıl sevebilir?” diyen ‘Musa Hoca’ isimli kişi daha sonra çektiği bir videoda da cumhuriyeti hedef almıştı.

‘BUNLAR ASIL DÜŞMANLARDIR’

‘Musa Hoca’ şu skandal ifadeleri kullanmıştı:

“Bunlar İslam’ı köken yıkmaya çalışmışlar. Müslümanlara ağır darbe vurmuşlar. Şeriatı yeryüzünden silmeye çalışmışlar. Hilafeti kaldırmışlar. Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi. İşte bunlar asıl düşmanlardır. O münafıklar cehennemin en alt tabakasında olacaklardır.”

EL KAİDECİ ÇIKTI!

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Atatürk’ü ve Cumhuriyeti hedef alan Musa Ebu Cafer’in kim olduğu ortaya çıktı. Musa Ebu Cafer’in İçişleri Bakanlığı’na bağlı www.terorarananlar.pol.tr sayfada Terörden Arananlar Listesi’nde 2 milyon TL ödülle arandığı ve “yeşil kategori” de El Kaide terör örgütü üyesi olarak yer aldığı görüldü. Musa Ebu Cafer, listede “Musa Olğaç” ismiyle yer alıyor.

“Musa Hoca”nın birlikte yayın yaptığı Samet Dagül de Terörden Arananlar Listesi’nde. Dagül, “yeşil kategori” de ve El Kaide terör örgütü üyesi olarak yer alıyor.

“Davet Minber” isimli web sitesi ve sosyal medya hesaplarında laiklik ve Cumhuriyet karşıtı yayınlar yapması yapan Musa Ebu Cafer’in yayınlarına Türkiye’de erişim konusunda resmi bir engellemenin olmaması ise dikkati çekti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
YSK Başkanından ‘Suriyeli seçmen’ açıklaması: Seçmenleri doğum yerine göre kategorilendirmiyoruzÖnceki Haber

YSK Başkanından ‘Suriyeli seçmen’ açıkla...

Hava kirliliğinin çarpıcı sonuçları: Yılda 1 milyon ölü doğum!Sonraki Haber

Hava kirliliğinin çarpıcı sonuçları: Yıl...

Yorum Yazın