Bakan Akar: Terör koridoru oluşmasına müsaade etmeyeceğiz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Akar: Terör koridoru oluşmasına müsaade etmeyeceğiz
Abone ol
Suriye'nin kuzeyine yönelik olası kara harekatı gündemin en önemli maddesi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ''Terör koridoru oluşmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz'' dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Kilit Harekatı ve terörle mücadeleye ilişkin önemli mesajlar verdi.

İşte Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

"Pençe-Kilit büyük bir başarıyla devam ediyor. Bu başarılar sonucunda 491 terörist etkisiz hale getirildi. Terör koridoruna müsaade etmedik, etmeyeceğiz.

Sizler burada olduğunu iddia ettiğiniz DEAŞ terör örgütüne karşı mücadeleden bahsediyorsunuz ve binlerce kilometre öteden geliyorsunuz. Teröristlerle birlikte olmayın, onları desteklemeyin, onlara yardımlarınızı kesin diyoruz bütün muhattaplarımıza. DEAŞ ile göğüs göğse savaşan tek ordu TSK. Ve 4 bin 500 teröristi etkisiz hale getiren ordu, Türk ordusu.

Muhataplarımızın; Rusya, ABD ve diğer ülkelerin, bizimle yaptıkları mutabakat muhtıraları var. Buradaki sözlere uymaları gerektiğini hatırlatıyoruz.

Harekatlarda tek amacımız ülkemizin hak ve hukukunu korumak. Ne yapmamız gerekiyorsa yeri ve zamanı geldiğinde TSK bugüne kadar olduğu gibi gereğini yapmaya devam edecek.

YUNANİSTAN MESAJI

Komşumuz Yunanistan ile münasebetlerimizde biz gerçekten sabırlı, uluslararası hukuka uygun, gerçekten barış için ne yapılması gerekiyorsa diyalog içinde her zaman tekliflerimizi ortaya koyuyoruz. Aramızdaki problemleri diyalog yoluyla çözelim. Yapılan tüm yanlışlara rağmen biz sabırla barışçıl yöntemlerle bunların çözüleceğine inanıyoruz. Bizim diyalog çağrımız zafiyet değildir, korku değildir.

Türkiye bir tehdit değildir. Türkiye güçlü, güvenli ve etkin bir müttefiktir.

Türkiye, Ukrayna-Rusya savaşında gerçekten önemli bir faktör. Azerbaycanlı kardeşlerimizle biz gece gündüz beraberiz. Onların haklı davasında elimizden gelen her türlü desteği sağladık sağlamaya da devam ediyoruz. Kıbrıslı kardeşlerimiz bizim kardeşlerimiz. Kıbrıs bizim milli davamız. Dolayısıyla orada bizim taviz vermemiz söz konusu değil.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dış ticaret açığı 100 milyar dolara dayandıÖnceki Haber

Dış ticaret açığı 100 milyar dolara daya...

Yavuz Çelik Neler Oluyor 12 - Dünya finans sistemi uyuşturucu parası ile ayakta kalıyorSonraki Haber

Yavuz Çelik Neler Oluyor 12 - Dünya fina...

Yorum Yazın