Barış Doster: ABD terörü desteklemekten vazgeçmez

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Barış Doster: ABD terörü desteklemekten vazgeçmez
Abone ol
Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Doster bugün yayımlanan 'Terörü en çok kim destekliyor?' başlıklı yazısında "ABD’yi “stratejik müttefik” sanarak terörle mücadelede kesin sonuç alınamaz" diye yazdı.

Barış Doster yazısında şunlara yer verdi: "KK-PYD-YPG ve FETÖ terör örgütlerinin arkasında ABD olduğunu bilmiyor muyuz?

Bu terör örgütlerini etkili şekilde kullanan ABD’nin, bunlara verdiği desteği asla kesmeyeceğini bilmiyor muyuz?

Çekiç Güç’ün 1991’de Irak’ın kuzeyine konuşlandığı günden beri, PKK terör örgütünün etkinliğinin ABD desteğiyle arttığını, ABD’nin bunu Türkiye’ye karşı bir koz, bir şantaj aracı olarak kullandığını bilmiyor muyuz?

Çekiç Güç sayesinde, Irak’ın kuzeyinde, Barzani liderliğinde, özerk Kürt bölgesinin altyapısının kurulduğunu, sonra adının konulduğunu, sınırlarının çizildiğini, yönetiminin oluşturulduğunu, bağımsızlık yönünde cesaretlendirildiğini, asıl hedefin ise dört bölge ülkesinin parçalanmasıyla kukla devlet, garnizon devlet kurmak olduğunu bilmiyor muyuz

Bu kukla devletin ABD’nin bölgedeki uzantısı, taşeronu olacağını, İsrail’in himayesinde gelişeceğini bilmiyor muyuz?

Biliyoruz elbette.

Ağır darbeler alan PKK terör örgütü, terör eylemlerini artırarak hem varlığını korumaya, içeride, dışarıda muhatap alınmaya hem de kitle desteği sağlamaya çalışıyor. ABD’nin elinin altında olmanın politik, diplomatik avantajlarını kullanıyor. Bölge ülkelerinin işbirliği yapmasının gecikmesi; Türkiye içinde, Irak ve Suriye’nin bölünmesini destekleyen güçlerin olması; ABD’nin, Irak’ı federal bir devlet olarak yapılandırması, ülke yönetiminde etnik-mezhepsel kota ve kompartımanların anayasal nitelik kazanması da PKK terör örgütünün işine yarıyor.

Türkiye’nin şunu görmesi gerekiyor: ABD’nin dediğini yaparak, ABD’yi “stratejik müttefik” sanarak terörle mücadelede kesin sonuç alınamaz. Terör ve bölücülükle mücadele için, emperyalizme karşı olmak ve Atatürk’te birleşmek zorunludur."


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Küba Devlet Başkanı Diaz-Canel Bermudez Anıtkabir'i ziyaret ettiÖnceki Haber

Küba Devlet Başkanı Diaz-Canel Bermudez...

Rusya: Ankara ve Şam'dan adım atmaya hazır olduklarının sinyalini alıyoruzSonraki Haber

Rusya: Ankara ve Şam'dan adım atmaya haz...

Yorum Yazın