Emekli Tümgeneral Karataş'tan, Sosyalist Cumhuriyet Partisinin kampanyasına destek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Emekli Tümgeneral Karataş'tan, Sosyalist Cumhuriyet Partisinin kampanyasına destek
Abone ol
Sosyalist Cumhuriyet Partisi İzmir İl Başkanlığı tarafından emekli maaşları ile ilgili başlatılan imza kampanyası devam ediyor. Bugün Karşıyaka ilçesinde açılan imza masasına Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş'ta gelerek kampanyaya destek olmak için imza verdi.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi İzmir İl Başkanlığı tarafından 'En düşük emekli maaşı asgari ücret düzeyine çıkarılsın' talebiyle' başlatılan imza kampanyası devam ediyor. Bugün İzmir'in Karşıyaka ilçesinde açılan imza masasında devam eden kampanyaya Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş'ta destek verdi. İmza masasına gelerek kampanyaya destek veren Karataş, standta görevli Sosyalist Cumhuriyet Partisi üyeleri ile  fotoğraf verdi. 

Vatandaşların kampanyaya ilgilerinin yoğun olduğunu belirten SCP İzmir İl Başkanı Hülya Özcan en düşük emekli maaşının asgari ücret düzeyinde olması gerektiğine dikkati çekerek, ülkenin çoğunluğunu oluşturan emekli vatandaşların son yıllarda sefaleti yaşadıklarını söyledi.

SCP İzmir İl Başkanı Hülya Özcan İktidarın açıkladığı %25’lik emekli maaş zammını, 24 saat geçmeden %30'a çıkarmak zorunda kalması ve emekli maaşlarına yapılan zammın Türkiye’deki emeklilerin sefalet ücretine mahkum ettiğini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

"Yapılan bu zam emekli ile alay etmektir. Gerçek enflasyonun %100’ün üzerinde olduğu ülkemizde bu zammın emeklinin dilenci durumuna düşürülmesinden başka bir anlamı yoktur. Ülkemizde emekli-dul-yetim maaşı alan sayısı: 13 milyon 824 bin 426, emekli olacak EYT’li sayısı 2 milyon 250 bin, toplam sayı ise 16 milyon 74 bin 426 kişidir. Emekliler ve eşleri ile toplam seçmen sayısı: 32 milyon 148 bin 852’dir.

Tüm bunları toparlarsak, 2023 yılı için tahmini seçmen sayısı 61 Milyon olduğunda %53 nü emeklilerimiz oluşturmaktadır. Seçimlerin kaderini değiştirebilecek bu %53 lük kesime yani biz emeklilere “aç kal” deniliyor. Değerli emekliler söz sahibi sizsiniz. Bunu lütfen unutmayın.

Türkiye emeklilere borçludur. Aklınıza gelen her şey bir zamanlar çalışan ve hizmet sağlayan emekliler sayesindeydi. Bu borcu unutmamak devletin en önemli görevidir. Ancak iktidar tarafından yönetilen devletimiz bunu görmezden gelmektedir. Emekli aylığı asgari ücretten daha az olamaz! Bütün emekli yurttaşlarımızı mücadeleye çağırıyoruz. Bu zammın yeterli olmayacağı aşikardır. Emeklilerimiz kendi örgütleri ile birlikte dayanışma içinde olup kendilerine dayatılan bu sefalet zammına tepkilerini göstermelidir.    

Biz Sosyalist Cumhuriyet Partisi olarak tüm örgütümüz ve olanaklarımızla emekli vatandaşlarımızın verecekleri bu mücadelenin yanında olacağız. Emekli demek Türkiye demektir!"


 • 0
  SEVDİM
 • 12
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
'Yerli milyoner' sayısında yüzde 82 artışÖnceki Haber

'Yerli milyoner' sayısında yüzde 82 artı...

Sağlık Bakanlığı'ndan Strep A uyarısıSonraki Haber

Sağlık Bakanlığı'ndan Strep A uyarısı

Yorum Yazın