‘Gökte ararken yerde bulmak!’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘Gökte ararken yerde bulmak!’
Abone ol

Cumhuriyet tarihinin en ağır ekonomik krizinin sorumlusu, ülkenin altına yerleştirilmiş saatli bomba durumundaki sığınmacı sorunun yaratıcısı, Ege’den ve Doğu Akdeniz’den ülke bütünlüğüne ve “Mavi Vatan”ımıza yönelen tehditler karşısında hiçbir şey yapmayan, 20 yılık iktidarının derinleştirdiği toplumsal çürümenin ve kutuplaşmanın nedeni olan AKP; 2023 seçim kampanyasının fiilen başladığı ve bütün anketlerin aleyhine olduğu bir zamanda ne yapacağını karar kara düşünürken, rüyasında görse bile inanamayacağı bir destek almış bulunuyor.

Kılıçdaroğlu’nun “başörtüsünü sorun olmaktan çıkaracağız” diyerek CHP’ye verdirdiği yasa teklifi, AKP açısından gökte ararken yerde bulduğu bir “altın fırsat”tır.

Nitekim AKP, dün büyük bir sevinç içinde duyurdu: Tayyip Erdoğan bugün yapılacak grup toplantısında ‘çok önemli açıklamalar yapacak, tarihi bir teklifte bulunacakmış!’

Tarihi teklif, ‘CHP, eğer başörtüsü (türban) konusunda gerçekten samimi ise gelin Anayasa değişikliği yapalım ve türban konusunu Anayasa güvencesine kavuşturarak bu konuyu temelli olarak çözelim’ teklifiymiş.

Kılıçdaroğlu kaldırdığı taşı ayağına vurmuş bulunuyor. Dini siyasete alet etme yoluna girerseniz, bundan fayda gören hiçbir zaman siz olmazsınız. O politikanın asli sahipleri her durumda kazançlı çıkar.

Oysa bugün Türkiye’de “türban sorunu” yok tam tersine Laik Demokratik Cumhuriyete bağlı olan yurttaşların özgürlüğünün tehlikede olması gerçekliği vardır.

Diyanet İşleri yetkililerinin ve görevlilerinin, kendilerinin düşündüğü şekilde giyinmeyenlere yönelik tehditleriyle hemen hergün karşılaşıyoruz.

Türbanı bir siyasal mücadele aracı olarak kullananlar amaçlarına ulaştılar ve bugünkü hedefleri, Laik Cumhuriyetten geriye kalan ne varsa onu da ortadan kaldırmaktır.

Tehlikede olan laikliktir.                                                           

Kılıçdaroğlu ise Türkiye’nin bu temel sorunu konusunda bir şeyler yapmak yerine, seçime doğru giderken AKP’ye arayıp da bulamadığı bir fırsatı altın tepsi içinde sunmuş bulunuyor.

Daha düne kadar ne yapacağını kara kara düşünmekte olan AKP’nin, şimdi zil takıp oynaması bundandır.

Haber2021'den...


 • 0
  SEVDİM
 • 12
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mehmet Ali Aybar 114 yaşındaÖnceki Haber

Mehmet Ali Aybar 114 yaşında

Kalkan 'ukalalık yapma' dedi, Demirtaş geri adım attıSonraki Haber

Kalkan 'ukalalık yapma' dedi, Demirtaş g...

Yorum Yazın