İyi Partili Özlale'den aday belirleme ile ilgili 'iyi niyetli gelmiyor' açıklaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İyi Partili Özlale'den aday belirleme ile ilgili 'iyi niyetli gelmiyor' açıklaması
Abone ol
İyi Partili Ümit Özlale "11 gün sonra adayımızı belirliyoruz ifadeleri bana çok iyi niyetli gelmiyor; onay makamı değiliz" dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ittifakın adayının 13 Şubat'ta yapılacak Altılı Masa toplantısında belirleneceğine yönelik açıklamasını değerlendirerek, bu konuda İyi Parti’nin bilgisinin olmadığını ve kendilerinin bunu televizyondan öğrendiklerini söyledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun, “Kemal Bey aday gösterilmezse Altılı Masa dağılır” açıklamasını ise Özlale, “Gerçekten CHP masayı Sayın Kuşoğlu’nun dediği gibi, Kemal Bey’in cumhurbaşkanlığını onaylatmak için kurduysa, biz de onay makamı değiliz” diyerek eleştirdi.

Ekonomim'e konuşan Özlale, Kılıçdaroğlu'nun 13 Şubat açıklaması için, "Bizim cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi meselesinde, bunun 13 Şubat’ta belirleneceğine dair bilgimiz yok. Bunu Kemal Bey’in televizyon açıklamasından öğrendik. Bu konuda resmi olarak gelmiş bilgi yok. 12 gün içinde adayın nasıl belirleneceği, halkın iradesi dikkate alınarak, uzlaşı içinde nasıl belirleneceğine dair, nasıl yol izlenecek, o konuda şu anda çok somut bir şey yok" dedi. 

"'11 gün sonra adayımızı belirliyoruz’ ifadeleri bana çok iyi niyetli gelmiyor" 

Özlale, şöyle konuştu: 

"Biz Altılı Masa'yı terk etmeyeceğiz, genel bşkanımız hem partinin iradesini hem de geniş halk iradesini yansıtacak bir tutumu nasıl sergilediyse, bundan sonra da sergileyecektir. 11-12 gün içinde bu işin oldu, bittiye getirilmesi, ‘artık biz aday belirleme sürecine başladık, 11 gün sonra adayımızı belirliyoruz’ ifadeleri bana çok iyi niyetli gelmiyor.

Bu dönemde bizi çok üzen gelişmeler de var. Örneğin geçiş süreci yol haritasında bizim, 'Tek cumhurbaşkanı yardımcısı olsun o da Meral Hanım olsun' dediğimiz yazılıyor. Hiçbir şekilde böyle bir talebimiz yok. Bu adeta bir karalama kampanyasına dönüştü. İyi Parti’nin tek cumhurbaşkanı yardımcısı olsun önerisi yok.

CHP Genel Başkanı’nın adaylığı ile ilgili hiçbir soru işaretim yok. Fakat adaylığın 12 gün sıkıştırılması ve Bülent Kuşoğlu’nun açıklamasını birleştirdiğinizde daha baştan böyle bir niyetin olduğunu sorgulatıyor. Bizim itirazımız bu yaklaşıma.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Soylu'dan ABD Büyükelçisi Flake'e: Pis ellerini Türkiye'nin üzerinden çekÖnceki Haber

Soylu'dan ABD Büyükelçisi Flake'e: Pis e...

ABD kışkırtmaya devam ediyor... Ukrayna’ya 2.2 milyar dolarlık askeri yardım paketiSonraki Haber

ABD kışkırtmaya devam ediyor... Ukrayna’...

Yorum Yazın