Kılıçdaroğlu: Bu riski almak zorundayım. Başarılı olur muyum bilmiyorum…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kılıçdaroğlu: Bu riski almak zorundayım. Başarılı olur muyum bilmiyorum…
Abone ol
CHP lideri Kılıçdaroğlu, başörtüsü çıkışının devamında daha büyük meseleleri “yürekli” bir şekilde gündeme getireceğini söyledi ve hem Erdoğan'a hem de CHP'lilere dikkat çeken mesaj verdi: “Ben siyasal hayatımın sonunda, miras olarak ardımda barışık bir Türkiye bırakacağım. Bu riski almak zorundayım. Başarılı olur muyum bilmiyorum… Ama deneyeceğim.”

Kemal Kılıçdaroğlu, başörtüsü yasa teklifinden sonra kendisine yöneltilen eleştirilere ilişkin, Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. Erdoğan’ı samimi bulmadığını belirten Kılıçdaroğlu, “İktidarımızın ilk haftasında hem İstanbul Sözleşmesi’ni hem de bu önerdiğimiz kanunu Anayasa’ya da geçireceğim” dedi. Başörtüsü çıkışının ardından daha büyük meselelere yürekli çözümler getireceğini söyleyen CHP lideri, devamında dikkat çeken ifadeler kullandı:

“Ben siyasi ikbal düşünecek değilim. Ben siyasal hayatımın sonunda, miras olarak ardımda barışık bir Türkiye bırakacağım. Enerjisini dünya ile rekabet için harcayan bir Türkiye bırakacağım. Bu riski almak zorundayım. Başarılı olur muyum bilmiyorum… Ama deneyeceğim.”

Kılıçdaroğlu’nun sosyal medyadan yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

“Beklediğim gibi Erdoğan, başörtülü kadınları rehine olarak elinde tutabilmek için, konuyu alakasız yerlere taşıdın. Samimi değilsin. Zorbasın. Milletimiz görsün istedim ve sen gösterdin. Sen kim, “Özgürlükçü Anayasa” yapmak kim. Sen yasakçısın, sen gaddarsın. Asla şaşırtmazsın.

Buradan genç muhafazakâr kadınlara sesleniyorum: Bu eril Erdoğan ve Bahçeli siyasetine ilk seçimde siyasal rehine olmadığınızı göstereceksiniz. Ben de söz veriyorum, iktidarımızın ilk haftasında hem İstanbul Sözleşmesi’ni hem de bu önerdiğimiz kanunu Anayasa’ya da geçireceğim.

“Özgürlüğünü kısıtlayacak şekilde kıyafet giymek ya da giymemek gibi temel hak ve özgürlükleri ihlal edecek biçimde kadınlar herhangi bir zorlamaya tabi tutulamaz” dedik. Teklifimizden görüleceği üzere, kadınların giyimi kuşamı erkeklerin iki dudağından sonsuza kadar kurtulacak.

Ayrıca beni eleştirenlere gelecek olursam, tabii ki bekliyordum eleştirilerinizi. Ve tabii ki eleştirilerin tümü başımın üstündedir. Ancak inancım şudur ki, adalet ve ekonomi birbiriyle çok bağlıdır. Kardeştir. Birbirinin ikizidir. Biri olmadan diğeri olmaz.

“Benimle misiniz” diye seslendiğimde, elbette bu kanun teklifimin sadece başlangıç olduğunu bilerek seslendim. Daha büyük meseleler de var ve yürekli bir şekilde çözümler getireceğiz hepsine. Tekrar ediyorum, yürekli bir şekilde çözeceğiz.

Ben siyasi ikbal düşünecek değilim. Ben siyasal hayatımın sonunda, miras olarak ardımda barışık bir Türkiye bırakacağım. Enerjisini dünya ile rekabet için harcayan bir Türkiye bırakacağım. Bu riski almak zorundayım. Başarılı olur muyum bilmiyorum… Ama deneyeceğim.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Erdoğan: Kültür ve Cemevi Başkanlığı kurulacakÖnceki Haber

Erdoğan: Kültür ve Cemevi Başkanlığı kur...

Mikrofonu açık kalan Özhaseki: Bir şey deme, he de geçSonraki Haber

Mikrofonu açık kalan Özhaseki: Bir şey d...

Yorum Yazın