Trendyol Go kuryelerinin eylemi sonuç verdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Trendyol Go kuryelerinin eylemi sonuç verdi
Abone ol
Trendyol Go kuryelerinin zam oranlarını kabul etmeyerek başlattığı eylem anlaşmayla sonuçlandı. Şirketten yapılan açıklamada, "Taşıyıcı iş ortaklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" denildi.

TrendyolGo’da kuryelik yapan işçilerin eylemi olumlu sonuçlandı.

Kuryeler, geçen hafta itibarıyla Ankara, İstanbul ve İzmir’de yakıt giderlerinin karşılanması, paket başı ücret artışı, mola hakkı gibi talepleri için bir protesto başlatmıştı. İşçilerin ses getiren eylemi dün akşam saatlerinde olumlu sonuçlandı. Trendyol yönetimi ile yeniden bir araya gelen işçi temsilcileri, görüşmelerde uzlaşmaya varıldığını duyurdu. Temsilciler, şirketin bu toplantı sonrasında kuryelere internet iletişim platformu olan Zoom üzerinden açıklama yaptığını aktardı.

'HAKEDİŞLER BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE YÜZDE 120 ARTTI'
Öte yandan şirketten yapılan açıklamada da anlaşma şu ifadelerle duyuruldu: "Yeni faaliyet döneminde, Trendyol Go taşıyıcı iş ortaklarımızın hakedişleri, bir önceki yıla göre yüzde 120 arttı. Ocak 2022 döneminde bir saat taşıma faaliyeti gösteren bir iş ortağının hakedişi 45 TL iken, Ocak 2023 döneminde bir saat taşıma faaliyeti gösteren bir iş ortağının hakedişi yapılan yüzde 120 senelik artış oranı ile birlikte 100 TL seviyesine geldi. Bir önceki artış dönemi olan Temmuz 2022 ile kıyasladığımızda ise, hakedişlerde yüzde 60 oranında artış gerçekleşmişti. Ayrıca dün akşam gerçekleşen görüşmeler sonrasında yapılan artışla birlikte günde ortalama 8 saat faaliyet gösteren bir taşıyıcı iş ortağımızın aylık net kazancı 11,400 TL’ye yükseldi. Ayrıca, iş ortaklarımızın açıklanan faaliyet modeline ilişkin görüşleri ve talepleri de kendileriyle bir araya gelerek hassasiyetle değerlendirildi ve gereken tüm aksiyonlar alındı. Trendyol Go taşıyıcı iş ortaklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz."


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hollanda Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldıÖnceki Haber

Hollanda Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı...

Sinan Ateş cinayetiyle ilgili yeni gelişme: 2 kişi daha tutuklandıSonraki Haber

Sinan Ateş cinayetiyle ilgili yeni geliş...

Yorum Yazın