İYİ parti kurucusu 'Meral Akşener Fun Club’a döndü' diyerek istifa etti

İYİ parti kurucusu 'Meral Akşener Fun Club’a döndü' diyerek istifa etti
İYİ Partili Vedat Yenerer partiden istifa etitğini açıkladı. Yenerer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'Benim için İyi Parti kocaman bir hayal kırıklığı olmuştur' ifadelerini kullandı.

Vedat Yenerer İyi Parti’de TBMM Grup danışmanlığı görevinin resmi olarak 21 Aralık 2021 tarihinde sonlandırılmasına karşın, kendisine hala bu durumun tebliğ edilmediğini öğrendiğini bildirdi. Facebook hesabından kamuoyuna yaptığı açıklamada Vedat Yenerer şu ifadeleri kullandı: 

Kurucusu olduğum İYİ Parti’de TBMM Grup danışmanlığı görevimin resmi olarak 21 Aralık 2021 tarihinde sonlandırılmasına karşın, bana hala tebliğ edilmediğini tesadüfen öğrenmiş bulunmaktayım. Nezaketen de olsa dostluğumun olduğunu düşündüğüm yöneticilerin ya da sekreterlerin hiçbiri hala aramış değildir.

Türk Dünyası’ndan Sorumlu Danışmanlığın da yaptığım Sayın Meral Akşener’den etik olmayan bir şekilde bu görevden de alma nedenini açıklamasını bekliyorum. Yapılacak açıklamaya mutlaka bir cevap hakkım olacaktır.

Bu duruma şaşırmadığını vurgulayan Yenerer sözlerine şöyle devam etti: “Bekliyordum. Benim özellikle vatanı, milleti yakından ilgilendiren ve toplumdan saklanan konulardaki çalışmalarım yazılarım, söylemlerim, medyadaki açıklamalarım ve televizyon programlarımın genel merkezdeki bazı isimleri rahatsız ettiğinin farkındayım.

İYİ PARTİ KOCAMAN BİR HAYAL KIRIKLIĞI 

Parti kurucusu ve çok emeği geçmiş, oy getirmiş, tanınmış vatanseverler, sistemli olarak dışlandıklarını ve kullanıldıklarını görerek teker teker İYİ partiden ayrıldılar. Bu haksızlığı ve emek hırsızlığını gören biri olarak, savaşçı kişiliğim nedeniyle çok direndim, tabiri caiz ise kelle koltukta İyi parti için mücadele ettim. Sonunda beklediğim gibi sıra bana geldi.

Benim için İYİ Parti kocaman bir hayal kırıklığı olmuştur. 

'İYİ PARTİ MERAL AKŞENER FUN CLUB’A DÖNDÜ'

Zaman içimde üstün eğitim ve liyakat sahibi Türk milliyetçilerinin parti içinde bir önem teşkil etmediğini gördüğünü iddia eden Yenerer “Maalesef ki bunların yerine asla benim dava arkadaşım olamayacak bana göre basiretsiz, liyakatsız ve vasıfsız biatçılar getirildi. Atatürk düşmanlarının, etnik bölücülerin “Apo’ya ev hapsi olsun” ya da “Ege’de Yunan işgali yoktur, hepsi Yunan adası” diyen tescilli işbirlikçilerin, tekrar tekrar üst düzey görevlere getirildiğini içim acıyarak gördüm ve yaşadım. Bana göre il il dolaşıp, mücadele ederek kurduğumuz partimiz zaman içinde Meral Akşener Fun Club’a dönmüş durumdadır“ ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ İLE HİÇ BİR BAĞIM KALMAMIŞTIR

Art arda görevlerine son verilmesi ve parti tarafından bunun tebliğ edilmemiş olmasının normal olmadığını dile getiren Yenerer “Bu açık bir tavırdır. Varsın olsun, ben doğruları söylemekten vazgeçmeyeceğim. 'Kirli' siyaset yapanların olduğu bir ortamda temiz kaldığım için kendimle gurur duyuyorum. Şu andan itibaren İYİ Parti ile hiçbir bağım kalmamıştır. Bana söyleyecek sözü olanlar sosyal medya sayfalarından yazmasın. Kendilerini ekranlara davet ediyorum. Kim haklı kim haksız millet karar versin” dedi.

VİTRİNDE KULLANDI ADAY YAPMADI

 Balyoz-Ergenekon'da hapis yatmış Ali Aydın, Vedat Yenerer, Ali Türkşen gibi isimler İyi Parti'nin kuruluşunda öne çıkarılmış ve FETÖ'ye karşı olan özellikle Atatürkçü kesimden oy istenmişti. Ancak bu isimlerden hiçbiri İyi Parti'den vekil seçilecek yerlerde aday gösterilmediği gibi, Ümit Özdağ gibi FETÖ uyarısı yapanlar da ihraç edildi.

Daha önce hazırlanan ancak yayınlanmayan İYİ Parti'nin tanıtım videosunda; Balyoz davası sanığı emekli kurmay albay Ali Türkşen'in, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, "Buraya (İYİ Parti) FETÖ girebilir mi?" şeklindeki sorusuna, "Sıkar abla" şeklinde cevap verdiği ortaya çıkmıştı.

Videoda yer alan  İYİ Parti'nin Kurucular Kurulu üyeleri Emekli kurmay albay Ali Türkşen, emekli Tuğgeneral Ali Aydın, emekli Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz ve gazeteci-yazar Vedat Yenener zaman içinde partiden istifa etti.