Kamu dışında çalışan öğretmenlere de indirim hakkı tanınsın

Kamu dışında çalışan öğretmenlere de indirim hakkı tanınsın
Birlik Sendikası Öğretmen Bürosu kamu kurumları dışında çalışan öğretmenler için indirimli ulaşım hakkını geri istiyor.

Dün Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde, Birlik Sendikası Öğretmen Bürosu, 2015'te Melik Gökçek tarafından kaldırılan indirimli ulaşım hakkının geri verilmesiyle ilgili  açıklama yaptı. Sendika üyeleri, "İnsanca ücret, indirimli ulaşım istiyoruz" şeklinde pankar açtı ve “Yürüyerek geldik, indirimli döneceğiz”, “Ulaşım indirimi hakkımızdır”, “Biz de öğretmeniz” yazılı dövizler taşıdı.

Açıklamanın ardından konuyla ilgili topladıkları imzalı dilekçeleri ABB'nin evrak birimine teslim eden Öğretmen Bürosu'nun açıklması şu şekilde:

“Mevcut hayat pahalılığı koşullarında hepimiz her yeni güne yeni bir zamla başlıyorken; kiraydı, faturalardı, mutfak masraflarıydı derken ücretlerimiz daha aldığımız gün elimizden uçup gidiyor. Birçok kurumda akşamları online toplantılara katıldığımız, hafta sonu etütlere geldiğimiz halde hak ettiğimiz ek ders ücretlerimiz, fazla mesailerimiz ödenmiyor. Birçok kurumda iş yerlerine kendi imkanlarımızla gidip gelmemiz bekleniyor. Tüm bu şartlar karşısında Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne sesleniyoruz; patronların bize reva gördüğü tüm bu dayatmalara karşı özel kurum öğretmenlerinin haklı sesine kulak verin. Kamuda çalışan öğretmenlere tanınan belediye araçlarını indirimli kullanma hakkı bizlere de tanınmalıdır! Anayasal eşitlik ilkesine aykırı olan mevcut uygulamaya bir an önce son verilmelidir! Önceki belediye başkanı döneminde yürürlüğe sokulan bu eşitsiz uygulamaya son verilmelidir!"