Karamürsel Engelsiz Yaşam’dan  10 Ton Patates Yardımı

Karamürsel Engelsiz Yaşam’dan  10 Ton Patates Yardımı
Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği-Kocaeli, Niğde Türk Kızılay Şubesi tarafından kendilerine bağışlanan 10 ton doğal organik patatesi Karamürsel’e getirerek engelli üyelere, ihtiyaç sahiplerine ve Roman vatandaşlara dağıttı

Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği, engelli üyelerine ve ihtiyaç sahiplerine 10 ton patates dağıttı. Dernek Başkanı Hatice Tiryaki yaptığı açıklamada, “Niğde Türk Kızılay Şubesi Başkanı Kemal Gençoğlu’nun girişimiyle Karamürsel Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneğimize 10 ton doğal organik patates bağışı yapıldı. Patatesi getirmek için Karamürsel Belediyesi tarafından kamyoncular kooperatifinden tahsis edilen tır ile ilçemize getirdik” dedi.

Tiryaki, “Gelen patatesler, Karamürsel’de bulunan Kemal Paşalılar Roman Derneği başkanı ve üyeleri tarafından indirildi. Patatesleri dernek üyelerimizle birlikte poşetleyerek engelli üyelerimize, ihtiyaç sahiplerine ve Roman vatandaşlarımıza dağıttık. Bunu yaparken de hiçbir menfaat beklemiyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın desteği sürdüğü sürece, yardımlarımıza devam edeceğiz. Bu anlamda katkı sunan ve desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.