Kamil DEDE

Kamil DEDE

Mail: [email protected]

Amirallerin bildirisine 'Atlantikçi' diye saldıranlara: Angaje olduğunuzda gerçeği göremezsiniz

Amirallerin bildirisine 'Atlantikçi' diye saldıranlara: Angaje olduğunuzda gerçeği göremezsiniz

Bir partinin genç genel sekreteri, Amirallerimizin bidirisi üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamanın gözden kaçması olası bir bölümü ile ilgili görüşümü açıklamak isterim. 

Genel sekreter, açıklamasının bir bölümünde aynen şöyle diyor: "104 Emekli Amiralin bildirisinin rütbe sıralaması ve disiplin gibi konulardaki dikkatsizlikleri de başıbozuk bir olayla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Bu bildiriye liderlik edenlerin Atlantik bağlantıları kamuoyunun gözünden kaçmamış bulunuyor." 

Rütbe sıralaması olayı; generallik rütbesine yükselmiş bu subaylarımız, acaba kuralı bilmiyorlar mı? Aksine tüm yazım sistemi istisnasız bu ilkeler üzerine oturur ve istisnasız uygulanır.

Neden rütbe sıralaması ve disiplin dikkate alınmadı? 

Başıbozuk oldukları için mi? 

Hayır, tabi ki değil!

Bildiriyi mahkum etmeye çalışan tepkilere bakın.

Ana tema "Darbe kışkırtıcılığı." 

Bildiriyi imzalayan amirallerin listesi, rütbe ve kıdem esasını katı bir şekilde uygulayarak yazılsaydı; “Hah, işte tam darbe tezgahlama bildirisi” denerek, daha çok kıyamet koparacaklardı. 

Amirallerimiz alfabetik sırayı bile dikkate almamışlar: 

“Biz artık sivil vatandaşlarız; aramızda rütbe, kıdem gibi farklar yok. Bir anlamda sıradan vatandaşlarız. Ancak, yılardır yerine getirdiğimiz kutsal görevimiz gereği; MONTRÖ ANTLAŞMASI konusunda son derece hassasız. Yıllarca Montrö'yü delme girişimlerine karşı mücadele ettik. Bu meseleyi iyi biliriz. VATAN SAVAŞI koşullarında; ABD'nin KARADENİZ’de yuvalanmak için Montrö'yü zorladığı durumda, Montrö'yü tartışma konusu bile yapmaya, emekli asker yurttaşlar olarak karşı çıkıyoruz.”

Olay; açık, sarih bir o kadar da basit. 

Başıbozuk bir durum yok, rahat olun.

"BU BİLDİRİYE LİDERLİK EDENLERİN ATLANTİK BAĞLANTILARI KAMUOYUNUN GÖZÜNDEN KAÇMAMIŞ BULUNUYOR."

Bu bildiriye önderlik edenlerin, Atlantik ile bağı kamuoyunun gözünden kaçmamış! Hatta bunların Amerikan gemisinde; Biden'ın, FETÖ ve PKK'nın yanında oldukları da gözlerinden kaçmamıştır. Kimdir bu kamuoyu? 

Bu kadar kısa sürede olayı nasıl çözebilmiş? 

Liderlerini hemen nasıl deşifre edebilmiş? 

Açıktır ki, bu kamuoyuna bu bildiriyi dikte eden biri eski yıllarda sosyal olaylarla ilgili doğru olmayan bir haber çıktığında, “bu şahısların Moskova ile olan bağlantıları biliniyor” diye yazardı. Böylece haber ikna edici olurdu. 

Şimdi "Atlantik'le bağlantılı!.."

Düşman cepheyi büyütme, kendini küçültüp tecrit etme çizgisi. 

Ama haksızlık etmeyelim, hepsi değil. Liderleri kim? O liderler, aslında hepsi kastediliyor.

Angaje olduğunuzda gerçeği göremezsiniz!

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar