Uzm.Dr.Mustafa TORUN

Uzm.Dr.Mustafa TORUN

Mail: [email protected]

Bilim Kurulu Ne Yapmak İstiyor?

Bilim Kurulu Ne Yapmak İstiyor?

Ünlü bir türkümüz var..Türkü sevenler çok iyi bilir. Muhlis Akarsu Ustamızdan alınma, Sivas Kangal türküsü...

EY SEVDİĞİM SANA ŞİKAYETİM VAR

NE SEVDİĞİN BELLİ NE SEVMEDİĞİN

BENDE BİR İNSANIM BİR CANIM VAR

ZALiMSIN OY HAİNSİN OY NEDEYİM OY

Sevgili dostlar toplumu ilgilendiren her konu (Buna şu günlerde yaşadığımız PANDEMi de dahil) siyasetten soyutlanamaz ve siyasetsiz  açıklanamaz. Ben siyasete bulaşmam, siyasetle işim olmaz. Ben bilim insanıyım Sadece "Bilim Kurulu" üyesiyim deyip, işin içinden ne kadar sıyrılabiliriz? Elbette KORONA ile ilgili alınan kararların perde arkasını bilemeyiz. Sadece alınan kararların sır gibi  olduğundan tahmin yapabiliriz.İleride bu konunun ayrıntısı yazılıp çizilecektir.

Gelelim konumuza..Bırakın bağımsız, siyaset ve partiler üstü kurumları her şey maalesef tek bir otoritenin verdiği kararlarla olmaktadır. Buna ne dersiniz deyin!.. Bunu dağdaki çoban bile bilmektedir.

Bu durumu ve yukarıdan alınan kararları onaylamak adına bazı meslektaşlarımız yandaş gazeteciler ile yandaş TV' lere çıkarak yapılan mücadelenin doğruluğunu ve alınan kararların isabetliliğini, yönetimin ne kadar doğru bir öngörüye sahip olduğunu ballandıra ballandıra anlatmaktadırlar..Hatta daha ileriye giderek aşılamada bile önde olduğumuzu belirtmektedirler..Yazık ki ne yazık!..

Oysa olağan üstü koşullar yaşamaktayız. Aydın ve bilim insanı namusumuzu hiç unutmadan dar bir çevreye değil, halka hizmet ve halka doğruları açıklamak gibi bir görevimiz vardır. Bu temel olguyu hiç unutmamalıyız.

Bilim tarihi, gelecekte aydın ve bilim insanı sorumluluğumuza değinerek bizden söz etmelidir. Yoksa teslimiyetciliğimizi ve korkaklığımızı da elbette birgūn yazanlar olacaktır.

Bilim insanları, bu koşullarda elbette sapmadan, eğilip bükülmeden doğru ile uzlaşarak hareket etmelidir.

Bağımsız gözüken ama bilindiği gibi siyasetin emrinde olan bilim kurulumuzdaki (Danışma Kurulu) arkadaşlarımız, meslektaşlarımız maalesef cesur davranmayarak mevcut iktidara pardon otoriteye teslim olmuşlardır.

Umarım ve dilerim ki bu olumsuz davranışlarından çok geç olmadan, en kısa sürede vazgeçip, halkı doğru bilgilendirerek gerçek bilim insanı sorumluluğuna kavuşurlar..

Gün korkusuz, cesur, özgür ve halkı doğru aydınlatmayı görev olarak önümüze koymuştur. Bundan kaçamayız.

Salgın nedeni ile hergün iki Soma faciası yaşanmaktadır.

Bu ölen insanlardan kim sorumlu olacaktır?Yanlış yapılırsa, bunu yapan dostlarımız da olsa eleştirmemiz onları sevmemizdendir.. Lütfen artık gerçekleri söyleyerek isminizin önünde sadece Dr.Ünvanı kalarak ayrılın...

Sevgili Nusret Fişek Hocamızın kemiklerini sızlatmayın!..

OLAĞAN ÜSTÜ KOŞULLAR YAŞASAK DA, BU DURUM VE KOŞULLAR ELBETTE BİTECEKTİR. ÜLKEMİZDE ER YADA GEÇ, SONUNDA BİLİMİN AYDINLIĞI KARANLIĞI YENECEKTİR.

Sözümüzü türkümüzü söyleyerek bitirelim.Bu tūrkū anlattıklarımızı ne kadar da güzel ifade ediyor..

ESKİ GÜNLER HAYALİMDEN GİTMİYOR

DÜN DEDİĞİN BUGÜNKÜNÜ TUTMUYOR

Sevgilerimle..

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar