Av. Önder KIRMIZITAŞ

Av. Önder KIRMIZITAŞ

Mail: [email protected]

Halep oradaysa arşın burada

Halep oradaysa arşın burada

Seçim yaklaştıkça Akp iktidarı paçayı kurtarmak için elinden ve aklına gelen her yolu deniyor. Denemekten öte hiçbir kuralı tanımadan kendi hukukunu yaratıyor.

Muhalefet cenahının verdiği pası gole çevirmek bir yana bir taraftan da kendi için gollük pozisyonlar yaratıyor. Bu aralar en önemli işleri muhtemel bir halk hareketine karşı özellikle basını ve kamuoyunu susturmak için yasal düzenlemeler yapmak.

Son olarak mecliste kabul edilip AKP’li cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak yürürlüğe giren “sansür yasası” bunun en önemli adımıydı.

Özü sansürü yasalaştırmak olan yasayı bile topluma iyilik yapıyorlarmış gibi pazarladılar. Sözde dezenformasyon amaçlı, toplumu yanıltan, bilgi kirliliğine sebep olan haberleri engellemek istiyorlarmış. 

O zaman sormak lazım, bugüne kadar yalan haber yapmak, yalan bilgi yaymak serbest miydi? Eğer öyleydiyse başta AKP’li cumhurbaşkanı olmak üzere neredeyse tüm Akp tayfası binlerce tazminat davasını nasıl açtılar. Binlerce savcılık başvurusunu nasıl yaptılar? Neredeyse bu işten rant devşiren bir kesim oluştu. En ufak eleştiriyi şikayet ve dava konusu yapan siz Akp’liler ve angaje olanlarınız bunu hangi mevzuata göre yapabildiniz? Madem ki yalan/yanlış bilgi ve dezenformasyon amaçlı yayınlara karşı ortada kişilik haklarını koruyan bir yasal mevzuat var ise bugün çıkardığınız yasanın amacı ne? 

Gelin bu defa bir kereliğine de olsa samimi olun ve amacınızın yaklaşan seçimlere hazırlık olduğunu, toplumun uyanmasından bugün dünden daha çok korktuğunuzu açıklayın. Amacınız yükseleceği mutlak olan toplumsal muhalefete ve sosyal başkaldırıya karşı kendinizce can havliyle önlemler almak olduğunu kabul edin. Ama emin olun deniz bitti, bıçak bırak kemiğe dayanmayı, kemiği delip geçeli çok oldu. Bu sel sizi önüne katar götürür. Kendince muhalefetçilik oynayanların size açtığı oyun alanı bile sizi kurtaramaz.

Ve halen anlayamadınız bu ülkede yarinden, serinden ve dahi gerektiğinde canından geçebilenlerin özgür yarınlar için özgürlüklerinden vazgeçebileceklerini. 

Öyle kelime oyunları ile, ölümü gösterip sıtmaya razı etmek gibi ufku dar stratejiler ile kandırabileceğiniz bir kitle kalmadı. Yasa mı? Zindan mı? Kumpas mı? Her şeyinizle gelin, geri duran namerttir. 

Halep oradaysa arşın burada!

Makale Yorumları

  • Hatice Tunç26-10-2022 09:39

    Yüreğinize, kalemize sağlık

  • Abdullah Soylağ24-10-2022 12:55

    Geleceğiniz varsa, Göreceğiniz de olacaktır. Ektiklerinin fazlasını biçecekler

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar