Politika Haberleri

İsrail-Türkiye arası ilişkilerde 'yeni dönem'

Mevlüt Çavuşoğlu'nun yaptığı ziyaretle 15 yıl aradan sonra İlk Türk dışişleri Bakanı İsrail'e gitmiş oldu. Çavuşoğlu ve İsrail dışişleri Bakanı Yair Lapid, "yeni dönem" ve "işbirliği" vurgusu yaptı.

Erdoğan'ın avukatından Kılıçdaroğlu açıklaması: Yasal yollara başvuracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili yasal yollara başvuracağı bildirildi.

AKP'nin yeni Grup Başkanvekili Yılmaz tunç oldu.

Cahit Özkan, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir Youtube yayınında yaptığı BAE açıklamalarıyla parti içinde rahatsızlık yaratması üzerine MYK toplantısında görevden alınmıştı. Özkan2ın yerine Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı olan Yılmaz Tunç getirildi.

Akşener'in hedefinde .Rusya var! 'Avrupa güvenliği güçlendirilmeli'

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM'deki grup toplantısında Rusya'yı ve Putin'i hedef aldı. Akşener, "Çarlık rüyaları gören Putin’in saldırgan Rusya’sına karşı Avrupa güvenliğini güçlendirilmeli" dedi.

İstifa ettiği partiye dönüyor

İYİP'ten istifa edip, Ümit Özdağ ile Zafer Partisi'ni kuran Adana milletvekili İsmail Koncuk, buradan da istifa edip, yeniden İYİP'e dönüyor.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 'Somut adım için yazılı mutabakat istiyoruz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Filistin ve İsrail ziyaretleri öncesinde açıklamalarda bulundu. İsveç ve Finlandiya'nın NATO süreciyle ilgili açıklamasında "İsveç ve Finlandiya teröre desteği kesmeli, somut adım için yazılı mutabakat istiyoruz" diyen Çavuşoğlu, ayrıca iki ülkeden de birer heyetin Ankara'ya geleceğini ve yarın bir toplantı yapılacağını duyurdu.

Kılıçdaroğlu: Saat 22'de belgeleri açıklayacağım

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Bu yurt dışındaki yapıların başında da Erdoğan’ın aile bireyleri geliyor” iddiasında bulundu. Kılıçdaroğlu, bu akşam 22.00'de belgeleriyle açıklayacağını söyledi.

Bahçeli'den NATO çıkışı: 'NATO ile var olmadık NATO’suz da yok olmayız'

MHP lideri Devlet Bahçeli "NATO'dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır. NATO ile var olmadık NATO’suz da yok olmayız " dedi.

İsveç Başbakanı'ndan açıklama: Üyelik süreci uzayacak

İsveç Başbakanı Magdelena Andersson, NATO üyeliği üzerine Türkiye ile devam eden müzakereler hakkında yaptığı açıklamada müzakerelerin uzayacağını söyledi.

Memleket Partisi'nde kuruluşunun 1. yılında toplu istifa krizi

Muharrem İnce'nin genel başkanı olduğu Memleket Partisi heyetinin Anıtkabir ziyaretinden sonra Kayseri teşkilatından toplu istifa kararı geldi.

Altun: 'İsveç, PKK'yı gerçekten terörist bir oluşum olarak görüyorsa gereğini yapmalıdır.'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun "Terör örgütü PKK'yı desteklemeye devam ediyorsunuz. İsveç, PKK'yı gerçekten terörist bir oluşum olarak görüyorsa gereğini yapmalıdır" diyerek İsveç Dışişleri Bakanı'na yanıt verdi.

MHP'li başkan istifa etti

MHP Söğüt İlçe Başkanı Ali Tekin görevinden istifa etti.

Babacan'dan adaylık açıklaması: Ortak aday çıkmazsa adayım

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, altılı masadan ortak bir aday çıkarılmadığı takdirde kendisinin aday olacağını söyledi.

Türkiye-Mısır ilişkilerinde normalleşme adımı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin 1 Haziran'da Mısır'a gideceği belirtildi. Nebati'nin ziyareti 9 yıl aranın ardından Mısır'a bakanlık düzeyinde yapılacak ilk ziyaret olacak.

Erdoğan'dan NATO'ya resmi başvuru yapan İsveç ve Finlandiya'ya: Boşuna gelmesinler

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğiyle ilgili "Şimdi Pazartesi günü gelmek istiyorlarmış, boşuna yorulmasınlar. Terör örgütleri İsveç'te hala yürüyor. Hem PKK/YPG'ye her türlü desteği verip hem de NATO üyeliği için destek istemek tutarsızlıktır" dedi.

Babacan'dan İhraç edilen FETÖ'cülere iade sözü

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında 'KHK Mağduriyetleri Eylem Planı'nı açıkladı. Babacan, KHK ile ihraç edilen FETÖ'cülere göreve iade sözü verdi.