Politika Haberleri

AB ve ABD'den Doğu Akdeniz mesajı: Birlikte çalışacağız!

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Borrell, Türkiye ile iş birliğindeki çıkarları temelinde ABD ile AB'nin Doğu Akdeniz'de gerginliğin kalıcı şekilde düşürülmesi için birlikte çalışacağını söyledi.

Ömer Çelik; kabine değişikliği ile ilgili konuştu

AKP 7. Olağan Büyük Kongresi'nin tamamlanmasının ardından Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, saat 17:30'da toplandı

Yerel seçimin kaybedenleri AKP yönetiminde

AKP MKYK'sına girenler, arasında 2019 yerel seçimlerinde kaybeden belediye başkan adayları dikkat çekti. 2019 yerel seçimlerinde İstanbul, Ankara ve Antalya gibi illerden büyükşehir belediye başkan adayı olan isimlere MKYK’da görev verilidi.

Blinken: Çavuşoğlu ile görüşmede demokrasi ve insan haklarının önemini vurguladım

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ile Brüksel'deki NATO karargahında bir araya geldi.

AKP MKYK’sı belli oldu! Birçok sürpriz isim

AKP'nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda yer alan isimler belli oldu. 50 olan asıl üye sayısı 75'e, 25 olan yedek üye sayısı da 35'e çıkarıldı. AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın da yer aldığı listede, birçok sürpriz isim bulunuyor.

İşte AKP kongresine katılan siyasi parti temsilcileri

Kongreye davet edilen siyasi partilerin temsilcileri, salonda bulunan özel bölümden kongreyi takip ediyor.

Tayyip Erdoğan 'manifesto' konuşmasında vatandaşın cebine göz dikti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’nde yaptığı konuşmada, "Vatandaşlarımdan evlerindeki döviz ve altını çeşitli finans araçlarına yatırarak ekonomi ve üretime kazandırmalarını istiyorum" dedi.

Aile Bakanı: Gelinen noktada toplumsal ayrışmaya sebep olmuş bir metin

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "Bir taraf bu metni şiddetle mücadelede yegane araç olarak görürken bir taraf da bunun toplumsal dokuda birtakım değişimlere sebep olduğunu söyleyebiliyor" dedi.

Kabine değişikliği ne zaman yapılacak? Kimler gidecek?

Bugün yapılacak AKP kongresinin ardından gündemin en çok konuşulan konularından biri de yapılması beklenen kabine değişikliği kulislerde farklı iddialar var. Bakanlıkların bölünerek bakan sayılarının artması beklenirken hangi bakanların değişeceği de merak ediliyor.

AKP’de değişim günü

Ankara Spor Salonu’nda yapılacak kongrede önemli değişimlere imza atılması bekleniyor

Kılıçdaroğlu sert konuştu: Kadınlar oylarıyla, o zorbayı oradan aşağı indirecektir

"Bu millet, özellikle kadınların oylarıyla, o zorbayı oradan aşağı indirecektir… Bizim görevimiz sizin haklı mücadelenize destek vermektir. Adım gibi biliyorum. Zorbayı oradan indireceksiniz. Kimse kadınların önünde takoz olmayacak”

Mahir Ünal: Hazırlıklarımızı tamamlamamız 19 yıl sürdü, asıl şimdi başlıyoruz!

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Hazırlıklarımızı tamamlamamız 19 yıl sürdü, asıl şimdi başlıyoruz!” dedi.

AB: Türkiye'nin tutumunu yaza kadar takip edeceğiz

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye ile "en iyi ilişkileri" geliştirmek istediklerini belirterek, son dönemde hem olumlu hem olumsuz bazı gelişmeler olduğunu ve Türkiye'yi yaza kadar takip edeceklerini söyledi

Faik Öztrak'tan erken seçim çağrısı

Faik Öztrak ekonominin kötü yönetilmesine tepki gösterdi. Erdoğan, ‘Başınıza damat kadar taş düşsün’ diyerek beddua etmişti. Bedduası tuttu, ne yazık ki milletin başına, damat kadar taş düşmüştür. Bunun sorumlusu da Erdoğan’ın kendisidir. Erdoğan emaneti sahibine teslim etmeli, sandık milletin önüne gelmelidir” dedi

Suay Karaman yazdı: Andımız

Milli Eğitim Bakanı Reşit Galip (1893-1934), 23 Nisan 1933 sabahı kendi çocuklarına yazdığı andı okutmuş ve o gün Çocuk Haftası’nı açış konuşmasında da bu metni kullanmıştı. Bu konuşmanın ...

Mithat Sancar: Kapatma kararı dışında başka bir karar beklemiyoruz

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin'in HDP'ye AYM'de kapatma davası açmasının yankıları sürerken HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Kapatma dışında bir karar beklemiyoruz; yeni parti ya da HDP'nin kendisini feshetmesi seçenekler arasında" dedi.