Politika Haberleri

Köy kahvesinde milletvekiline tepki: CHP iktidar olmak istiyorsa HDP'den uzak dursun

Ardahan'ın Çıldır ilçesinde ziyaretler gerçekleştiren CHP'li vekiller ile çiftçiler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Vatandaşlardan birisi "CHP iktidar olmak istiyorsa HDP'den uzak dursun" deyince ortamda tansiyon yükseldi.

Selahattin Demirtaş çağrı yaptı, CHP miting kararı aldı

HDP'nin tutuklu eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, dövizdeki artışları fırsat bilerek muhalefet partilerine miting çağrısı yaptı. Demirtaş'ın çağrısının ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, “Haydi Meydana” diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de!" dedi.

AKP'ye göre ekonomideki sorun 3-4 aya çözülecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında geçtiğimiz gün yapılan AKP MYK toplantısında dövizdeki artışla ilgili izlenecek yol haritası değerlendirildi. Toplantıda faiz düşürmede kararlılık vurgusu yapıldığı öğrenilirken, 3-4 ay içerisinde bu durumun çözüleceği konuşuldu.

Bekaroğlu FETÖ’nün kanalında açıkladı: CHP gerçek anlamda sosyal demokrat bir parti olma yolunda

CHP milletvekili Mehmet Bekaroğlu, FETÖ medyası olarak bilinen Kronos'ta canlı yayına katılarak gündemi değerlendirdi. FETÖ’nün kanalında DEVA ve Gelecek Partisi’nin Millet İttifak’ın içerisinde yer alacağını söyleyen Bekaroğlu, CHP gerçek anlamda sosyal demokrat bir parti olmaya doğru hızlı bir şekilde ilerlediğini söyledi.

13 HDP'li milletvekilinin dokunulmazlık fezlekesi Meclis'e sunuldu

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 13 HDP milletvekilinin 16 yeni dokunulmazlık fezlekesi Meclis'e sunuldu.

Bahçeli'den hükümetin ekonomi politikasına destek

MHP lideri Devlet Bahçeli, hükümetin 'faiz' kararına da destek vererek, 'Hükümetin izlediği ekonomi politikası doğrudur' ifadelerini kullandı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda arbede: MHP ve HDP'liler birbirine girdi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda MHP Milletvekili Olcay Kılavuz'un, "Selahattin Demirtaş bir teröristtir" sözü üzerine komisyonda arbede çıktı.

Bütçe görüşmelerinde kavga çıktı! Soylu'dan CHP'lilere 'gevrek gevrek gülmeyin'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşma sırasında tansiyon yükseldi. Terörle mücadeleye ilişkin bilgi verirken CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un gülmesine tepki gösteren Soylu, ‘Ben gülmüyorum, terörle mücadeleyi anlatıyorum. Orada biz şehit veriyoruz, sen gevrek gevrek gülüyorsun’ dedi. Tartışmanın büyümesi üzerine oturuma ara verildi.

CHP'li Altay Cumhurbaşkanı adayının ne zaman açıklanacağını duyurdu

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Adayı erken açıklamayı doğru bulmuyoruz. Bizim adayı açıklayacağımız gün seçim kararının alındığı gün olur muhtemelen. Ama bir gün sonra olmaz. Aynı gün açıklayacağız" ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım: 'Belirsizlik en kötü şey. Ekonomide belirsizlik var'

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Her şeyi yönetirsiniz ama belirsizliği yönetemezsiniz. Ekonomide de belirsizlik var, tedarik zincirinde bozulma oldu, arz talep dengesi bozuldu, enflasyon bilmeyen ülkeler enflasyonla tanıştı. Bu belirsizlik her ülkeyi çok olumsuz etkiliyor ve bunun da çok büyük bedelleri oluyor." dedi.

CHP Grup Başkanvekili: HDP ile PKK arasında ilişki yok

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, HDP ile ilgili açıklamalarda bulundu. 'HDP'yi terör örgütü olarak görmüyorum' diyen Altay, 'HDP'nin PKK ile ilişkisi varsa minimalize etmesini ben de isterim. İddialar var, gördüğüm bir ilişki ben bilmiyorum.' diye konuştu.

AKP'li Özhaseki: Problemlerimiz var mı? Var

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Allah'ın izniyle önümüzde ne kadar sorun varsa aşarız biz. Problemlerimiz var mı? Var. Biz de biliyoruz." açıklamasında bulundu.

Karamollaoğlu: Denetlenmeyen bir başkanlık sistemine destek veremeyiz

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Erdoğan'ın Cumhur İttifakı'na ortak olmayı teklif ettiğini, ancak bunu kabul etmediklerini açıkladı. Erdoğan'ın 'Biz beraber olmalıyız' dediğini belirten Karamollaoğlu, "Denetlenmeyen bir başkanlık sistemine destek vermemiz mümkün değil” dedik.” diye konuştu.

SOL Parti ittifak iddialarını yalanladı: Bu tip tartışmaların içine sokulmayı yakışıksız buluyoruz

SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, Cumhuriyet'te çıkan “HDP, TİP ve SOL Parti ittifakı” haberlerine tepki gösterdi. Bu haberlerin, kendilerinin bilgisine başvurulmadan yapıldığını vurgulayan İşleyen, “Partimizin, bize hiçbir şekilde sorulmadan bir takım vekillik hesaplarına dayalı ittifak tartışmasının içine sokulmasını yakışıksız buluyoruz” dedi.

Karamollaoğlu'ndan 'helalleşme' övgüsü: Kılıçdaroğlu CHP'de bir devrim yapıyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu'nun sağcı ve muhafazakar cenaha olan yakınlaşmasından övgüyle bahsetti.