Politika Haberleri

HDP'li Sancar'dan Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' açılımına destek

HDP Eş Başkanı Mithat Sancar, katıldığı canlı yayında, ittifak ortakları CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun helalleşme çıkışını değerlendirdi. Kendilerine düşen her sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduklarını ifade eden Sancar, "Kendi sorumluluklarımızla yüzleşmemiz ve bunlarla politikalarımızı değerlendirmemiz gerekiyorsa tartışırız" dedi. İttifak tartışmalarına da değinen Sancar, Millet İttifakı'nın belirledikleri kriterlere uyması durumunda aday çıkarmayacaklarını ifade etti.

AKP milletvekili: TV'lerde AK Parti adına konuşan gazeteciler önemli bir sorun

AKP İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu, haber ve televizyon kanallarında parti adına konuşan gazeteci ve programcılara tepki gösterdi.

HDP Eş Genel Başkanı Sancar, Türkiye’yi uyuşturucu ticareti yapmakla suçladı

Hakkında PKK'nın siyasi kolu olmaktan dolayı kapatma davası bulunan HDP'nin Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, PKK’ya yakın bir TV kanalında Türkiye’yi uyuşturucu satmakla suçladı.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi: Gün yine 27 Aralık!

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 102. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel Sekreteri Kamil Dede, “Ankara dün olduğu gibi bugün de emperyalist saldırganlığa karşı direnişin merkezidir” dedi.

AKP'li belediyelere 'sosyal medyada görünür olun' talimatı

AKP’nin 22-24 Aralık’ta Kızılcahamam’da düzenlendiği Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, belediye başkanlarına sosyal medyada görünür olmaları gerektiğini söyledi.

Diyarbakır'da HDP'nin Gençlik Kongresi'ne terör soruşturması

Diyarbakır'da düzenlenen HDP'nin 3. Olağan Gençlik Kongresi'nde "terör örgütü propagandası" yapıldığı gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında 16 şüpheli gözaltına alındı.

AKP'li milletvekili Çamlı: Evine ekmek götüremeyen kimse yok

Kanal 42 Televizyonu’a konuk olan AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı halkekmek kuyrukları ile ilgili ilginç iddiaları dile getirdi.

HDP'ye Şanlıurfa'da miting şoku

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın Şanlıurfa mitinginde, çevre illerden katılan milletvekilleri, il ve ilçe eş başkanlarının çağrılarına rağmen alan dolmadı.

Kılıçdaroğlu: PKK ile HDP'yi ayırmak lazım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olduğu için hakkında kapatma davası açılan HDP'nin mecliste başkanvekili ve milletvekilleri olduğunu söyleyerek "HDP ile görüşürüz, PKK ile HDP'yi ayırmak lazım" dedi.

AKP'nin 'Yeliz'inin 'Cumhuriyet' hazımsızlığı

Yeliz lakabıyla ünlenen AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'nın katıldığı bir televizyon programında söylediği sözler tepki çekti.

CHP'li Tanrıkulu: İlk helalleşme KHK'lılarla yapılacak

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, olası bir iktidar değişiminde ilk yapılacak işlerden birinin KHK'lılarla helalleşmek ve haklarını iade etmek olduğunu belirterek, 'Bu bir maddelik düzenlemedir. Tüm hazırlıkları yapılmıştır' dedi.

HDP ittifak turlarına Saadet Partisinden başladı

HDP, Millet İttifakı ile ortaklık görüşmelerine Saadet Partisinden başladı. Ziyaretin ardından ortak açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu erken seçim çağrısında bulundu.

Erdoğan'dan erken seçim açıklaması: Virgül değil nokta koyuyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP grup toplantısında, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısıyla ilgili net ifadeler kullandı. Erdoğan, "Erken seçim yok. Bay Kemal noktalı virgül değil nokta koyuyorum" dedi.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi: 3.600 gösterge bütün kamu çalışanlarının hakkıdır

Sosyalist Cumhuriyet Partisi İşçi Sendika Bürosundan yapılan açıklamada kamu çalışanlarının bir bölümü için başlatılan 3.600 ek gösterge çalışmasının tüm memurları kapsayacak şekilde planlanması gerektiği belirtildi. Açıklamada kamu çalışanlarını birlikte çalıştığı arkadaşları ile rekabete sokan performans uygulamasına da son verilmesi istendi.

HDP, Millet İttifakı ile ittifak turlarına başlıyor

Millet ittifakına ortaklık çağrısında bulunan PKK'nın meclisteki temsilcisi HDP 4 partinin genel başkanlarıyla görüşecek. "Amacımız her alanda çok temel ilkeler etrafında birliktelik sağlamaktır" diyen HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, ilk olarak Saadet Partisi ile görüşeceklerini açıkladı.

Elektrikte TRT payını kaldıran düzenleme TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

Elektrik enerjisi satışı üzerinden alınan TRT payını kaldıran düzenlemeyi de içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.