Politika Haberleri

AKP'li Bülent Turan'dan ekonomik kriz itirafı

Ekonomideki sıkıntıları kabul eden AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Zor bir süreçten geçiyoruz ancak bu süreci hep birlikte atlatacağız" dedi.

Asgari ücretten vergi alınmamasını da içeren kanun teklifi, Bütçe Komisyonu'nda

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu, AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Yılmaz, 2022 yılı bütçe görüşmelerinin, komisyon üyesi ve diğer milletvekillerinin ...

Sosyalist Cumhuriyet Partisi, Anadolu'daki örgüt kuruluşlarına Milli Mücadelenin sembolü Gaziantep'ten başladı

Aralık ayının ilk haftasında kuruluş çalışmalarını tamamlayan Sosyalist Cumhuriyet Partisi Anadolu'da ki illerde örgüt kuruluşlarına da başladı. Partinin ilk il örgütü ve binası Milli Mücadele'nin sembolü Gaziantep'e açıldı.

Bakan Varank'tan, Babacan'a 'köpek' benzetmesi

Bakan Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'Kabile devletinin reisi' diyen Ali Babacan'a "Kelp kağnı gölgesinde yürür, kağnının gölgesini kendi gölgesi sanırmış" diye yanıt verdi.

Bahçeli'den TÜSİAD'a tepki: Karşı çıksalar da yeni ekonomi programı başarılı olacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki gün CHP lideri Kılıçdaroğlu'yla görüşmelerinin ardından bugün bir açıklama yayınlayan ve hükümete "Yeni ekonomi modeli yanlışından dönün" çağrısında bulunan Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'ne (TÜSİAD) tepki gösterdi. Bahçeli, "Dik duruşumuzu bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. TÜSİAD ve işbirlikçi siyasetçiler karşı çıksa da yeni ekonomi programı başarılı olacaktır" dedi.

2020 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi kabul edildi

6 Aralık'tan bu yana haraketli bir şekilde devam eden bütçe görüşmelerinde sona gelindi. TBMM Genel Kurulu'nda, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi kabul edildi. Ayrıca 2020 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi de yasalaştı.

Ticaret Bakanı Muş: Göbeklitepe'yi AKP ortaya çıkardı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 1963 yılında keşfedilen ve 1995 yılında kazı çalışmalarına başlanan Göbeklitepe'yi AKP'nin ortaya çıkardığını iddia etti.

Bakan Nebati'den 'asgari ücret' açıklaması: Enflasyon karşısında ezdirilmeyen bir oran göreceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, asgari ücretin bugün açıklanacağını duyurdu ve "Enflasyon karşısında ezdirilmeyen bir oran göreceğiz" açıklaması yaptı.

Türkiye'nin SİHA yatırımları HDP'li vekili rahatsız etti

Ülkede güvenlik tehdidi olmadığını öne süren HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, Silahlı İnsansız Hava Araçları gibi teknolojilere yatırım yapılmaması gerektiğini savundu.

Kılıçdaroğlu ilk kez bu kadar net konuştu: İttifak kabul ederse aday olurum

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, katıldığı bir canlı yayında Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili ilk kez konuştu. Kılıçdaroğlu, "İttifak kabul ederse Cumhurbaşkanı adayı olmamda bir sorun yok. İttifak liderleri bu konu hakkında hiç konuşmadık. Eğer ki ittifak kabul ederse Cumhurbaşkanı adayı olmaktan gurur duyarım. Akşener, Başbakanlığa yakışır. Deneyimi vardır. Bakanlık da yapmıştır." dedi.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi; ‘Türkiye’nin devrimci birikimi hevesinizi kursağınızda bırakır!’

Prof. Dr. İzzet Özgenç’in “ekonomik bunalım nedeniyle OHAL ilan edilebileceği” yönündeki açıklamalarına Sosyalist Cumhuriyet Partisinden tepki geldi. SCP Genel Saymanı Avukat Önder Kırmızıtaş, “AKP ve yandaşları şunu bilmeliler ki Türkiye halkının demokrasi birikimi bu tür girişimlere müsaade etmez. Hevesleri kursaklarında kalır. Bizler Sosyalist Cumhuriyet Partisi olarak en ön saflarda bu türden demokrasi dışı girişimlerle mücadele etmeye hazırız” dedi.

HDP'nin yeni İstanbul İl Başkanı PKK kampında eğitim almış

Hafta sonu gerçekleştirilen kongrede HDP İstanbul İl Başkanı Ferhat Encü, oldu. Encü daha önce 'terör propagandası yapmak' suçundan hapse mahkum edilmiş ve bu nedenle vekilliği düşürülmüştü. Encü'nün PKK kampında çekilmiş görüntüleri de ortaya çıktı.

Ayhan Bilgen, HDP'den istifa etti: Yolcu yolunda gerek

Eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, HDP'den istifa ettiğini duyurdu. Bilgen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Yolcu yolunda gerek" dedi.

Ayhan Bilgen HDP'den istifa edecek

Eski HDP milletvekili ve eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, 1-2 gün içinde partisinden istifa edeceğini açıkladı. HDP'yi eleştiren Bilgen, “7 Haziran’dan 1 Kasım’a olan süreçte vahim hatalar yaptığımızı düşünüyorum” dedi.

Davutoğlu'nun Gelecek Partisinde yaprak dökümü

Ahmet Davutoğlu'nun AKP'den kovulduktan sonra kurduğu Gelecek Partisi'nde istifa dalgası yaşanıyor. Diyarbakır'da Gelecek Partisi'nden ayrılan 200 kişi istifalarının ardından AKP'ye katıldı.

Kapatma sürecinde olan HDP'nin İstanbul kongresinde Öcalan sloganları atıldı

HDP tarafından İstanbul'da düzenlenen dördüncü olağan kongrede, terörist başı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldı. Kongre salonundaki HDP'liler, PKK marşı okuyup ant içti.