Politika Haberleri

DEVA Partili vekil, isyancı Şeyh Sait'i savundu!

Rudaw televizyonuna demeç veren DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Türkiye’de Kürt kökenli yurttaşlara asimilasyon yapıldığını iddia etti ve 1925 yılında cumhuriyete karşı emperyalist ayaklanmanın elebaşı Şeyh Sait’i savundu.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi İzmir’de örgütlenme çalışmalarına başladı

Hafta başında merkezi kuruluş çalışmalarını tamamlayan Sosyalist Cumhuriyet Partisi illerde örgütlenme çalışmalarına da başladı. İzmir’de Sosyalist Cumhuriyet Partisi İl yönetiminin belirlenmesi için danışma toplantısı yapıldı.

Kurtulmuş: Hayat pahalılığının farkındayız, sorumlu hükümettir

Ülke olarak içinde bulunduğumuz ekonomik durumu değerlendiren AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, hayat pahalılığının farkında olduklarını belirterek bir özeleştiri de bulundu. Kurtulmuş, "Vatandaşımızın çektiği dertlerden birinci derece sorumlu olan hükümettir." ifadelerini kullandı.

Bahçeli'den 'Türkeş' açıklaması: Hoşgörü dönemi kapanmıştır. Yanlışa düşen sonucuna katlanır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bu aşamada hoşgörü dönemi kapanmıştır. Bundan böyle gaye ve gerekçesi ne olursa olsun Merhum Türkeş Bey’in istismarına müsaade edilmeyecektir. Alparslan Türkeş Milliyetçi Hareket Partisi’dir" paylaşımında bulundu.

AKP'de ikinci 'pudra şekeri' vakası: görüntülerin istifa eden başkana ait olduğu iddia edildi

Önceki akşam Facebook mesajıyla aniden istifa eden AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç'a ait olduğu öne sürülen görüntü sosyal medyada büyük ses getirdi. İsmail Saymaz tarafından paylaşılan görüntüde Kürşat Kılıç olduğu iddia edilen kişinin aldığı uyuşturucunun etkisiyle sızdığı görülüyor.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi İşçi-Sendika Bürosu; Asgari ücret bir kişiye değil, aileye göre belirlenmeli

Asgari Ücret Tespit Komisyonunda devam eden asgari ücret görüşmeleri ile ilgili Sosyalist Cumhuriyet Partisi İşçi-Sendika Bürosundan açıklama yapıldı. Açıklamada asgari ücretin bir kişiye göre değil, aileye göre belirlenmesi gerektiğini belirtilerek “Bu koşullarda asgari ücret 4.000 TL’den aşağı olmamalıdır” denildi.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi: Ülkenin stratejik kurumları peşkeş çekilemez!

Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel Saymanı Av. Önder Kırmızıtaş, yaşanan ekonomik kriz sürecinin piyasacı politikalarla aşılamayacağını söyleyerek, iktidarın sözde ‘ekonomik kurtuluş savaşı’ adı altında sıcak para bulmak için ülkenin elde kalan son kaynaklarını da satmaya çalıştığını söyledi. Kırmızıtaş, “Çözüm üretim ve istihdam odaklı bir planlı ekonomik modeldedir” dedi.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi: Tarikat ve cemaat yurtlarına el konulsun!

Antalya’daki tarikat bağlantılı öğrenci yurdunda üniversite öğrencisinin katledilmesi olayı ile ilgili Sosyalist Cumhuriyet Partisinden yapılan açıklamada “tarikat ve cemaat bağlantılı vakıf ve dernek yurtlarına el konulsun” çağrısı yapıldı.

HDP milletvekili Maçin’e TBMM'de üç birleşime katılmama cezası

TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmda, "Özgür Kürdistan'ı kuracağız" ifadesini kullanan HDP Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin’e 3 birleşim ceza verildi.

Mecliste vekiller arasında yumruklu kavga

Meclis’te İçişleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinin görüşüldüğü sırada kavga çıktı.

HDP'li Öcalan, meclis kürsüsünden 'Federal sisteme geçelim' çağrısı yaptı

Geçtiğimiz aylarda, CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Kürt sorununu çözeceğim' çıkışının ardından, Anayasa'nın ilk dört maddesinin değişmesini şart koşan HDP, bu kez de yönetim biçiminin değişmesini istedi. HDP milletvekili Ömer Öcalan, Türkiye'ye uygun olan yönetim biçiminin 'demokratik konfederal sistem' olduğunu söyledi.

SCP Genel Bşk. Yrd. Av. Aydın Şahin: Yargılanan amiraller değil, Mustafa Kemal Atatürk olacaktır

Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat O. Aydın Şahin, emekli amirallerin ‘Montrö’ ve ‘sarıklı amiral’ konusunda yaptıkları açıklama nedeniyle haklarında hazırlanan iddianame ile 12’şer yıla kadar hapislerinin istenmesini eleştirdi. Şahin, amirallerin açıklamasının özünün, bağımsızlığın ve laikliğin savunulması olduğuna dikkat çekerek "hazırlanan iddianame ile dava açıldığında yargılanan 104 emekli amiral olmayacaktır. Montrö sözleşme sürecini yöneten Mustafa Kemal Atatürk olacaktır.” dedi.

AKP'li Tayyar: İktidarlar komşudaki değil evdeki tencereyle sınanır

AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, ekonomideki durumla ilgili olarak yaptığı paylaşımda, "Ne var ki iktidarlar komşudaki değil evdeki tencereyle sınanır. Yolumuz uzun, vakit dar, gerçek bu. Yüzleşirsek başarırız" ifadelerini kullandı.

AKP MKYK üyesi: 250-300 liraya dolan torba, artık 600-700 liraya dolmuyor

AKP MKYK Üyesi Murat Baybatur, hükümetin doları düşürmek istese düşürebileceğini ancak 'düşük faiz' hedeflendiğini söyledi. Gıda fiyatlarındaki yüksek artışın da bilincinde olduklarını vurgulayan Baybatur, "Evin temel ihtiyaçlarının bir ay karşılandığı bir dönemde, bugün aynı alışverişi 600-700 liraya yapamıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'den 'Türkeş Vakfı' çıkışı: Başkanı ben olacağım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı kuruyoruz' dedi. Bahçeli vakfın başkanının da kendisi olacağını söyledi.

Numan Kurtulmuş'tan yüksek faiz açıklaması: Türkiye ithalat cenneti haline getirildi

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye ekonomisi yüzde 4,5'lik faiz oranına ulaştı. Faiz oranlarının bu kadar düşmesine paralel olarak Türkiye'nin 50 yıldır sırtında duran IMF yükünü kenara koyarak Türkiye yoluna devam etti. Bu çerçevede yüksek faiz düşük kur politikalarıyla Türkiye maalesef ithalat cenneti haline getirildi" dedi.