Sağlık Haberleri

Koronavirüs vaka sayısı açıklandı: Bin 260 yeni vaka

Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu paylaştı. Buna göre Türkiye'de son 24 saatte bin 260 kişinin testi pozitif çıktı, 4 kişi ise hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Koca'dan 'maymun çiçeği virüsü' açıklaması

Sağlık Bakanı Koca, maymun çiçeği virüsüyle ilgili açıklama yaptı. Koca, 'Maymun çiçeği ile ilgili bugüne kadar bizde görülen vaka olmadı. Bu konuda gereksiz bir tedirginlik olmamalı' dedi.

DSÖ'den maymun çiçeği virüsü açıklaması

Birçok ülkede görülen maymun çiçeği hastalığıyla ilgili olarak Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ) yeni bir açıklama geldi.

Sağlık Bakanlığı doktor açığını kapatmak için ilan yayımladı

Resmi Gazete’de yayımlanan "Atama Kurası İlanı"na göre Sağlık Bakanlığı, uzman doktor, doktor, uzman diş doktoru, diş doktoru ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama başvuruları alınacak.

BAE'deki ilk maymun çiçeği vakası Batı Afrika'dan geldi

Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) ilk maymun çiçeği vakası tespit edildi.

İspanya'da maymun çiçeği tespit edilenlerin sayısı 51'e çıktı

İspanya'da çoğu başkent Madrid'de olmak üzere maymun çiçeği virüsü tespit edilenlerin sayısının 10 artarak 51'e çıktığı açıklandı.

Koronavirüs vaka sayısı yeniden binin üzerine çıktı

Türkiye'de son 24 saatte bin 304 yeni vaka tespit edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 3 gün üst üste vaka sayısının binin altında olması durumunda toplu taşımada maske zorunluluğu uygulamasının kalkacağını açıklamıştı.

Almanya’da maymun çiçeği virüsü için karantina talebi

Almanya Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, maymun çiçeği virüsü tespit edilenler ile temaslılara en az 21 günlük karantina uygulanmasını istedi.

Bir ülkede daha maymun çiçeği vakası görüldü

Fas'ta maymun çiçeği virüsü şüphesi taşıyan 3 kişi hastaneye kaldırıldı.

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol: Salgın çağına girdik

Maymun çiçeği virüsü 16 ülkeye yayılmasıyla yeni bir salgın endişesi yaratıyor. Birgün'den Emre Yıldırım'a konuşan Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, dünyanın salgın çağına girdiğini ve önemli önlemler alınması gerektiğini vurguladı.

Vaka sayısı kritik eşiğin altında kalırsa bir yasak daha kalkacak

Koronavirüs verilerinde vaka sayısının binin altında olması, akıllara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak." açıklamasını getirdi. Bu sözler sonrası milyonların gözü bu akşam açıklanacak günün korona verilerine çevrildi.

DSÖ: 1 milyar insan hâlâ aşılanamadı

Dünya Sağlık Örgütü yöneticisi, Kovid-19'a karşı en düşük aşılanma oranının olduğu Afrika kıtasında ölüm oranlarında artış olduğunun altını çizdi.

Maymun çiçeği vakası görülen ülke sayısı 15'e yükseldi

Avusturya'nın başkenti Viyana'da hastaneye kaldırılan 35 yaşındaki kişide maymun çiçeği virüsü tespit edildi. Dün İsrail ve İsviçre'de maymun çiçeği vakası görüldüğünü bildirmişti. Böylece dünya çapında vaka bildiren ülke sayısı 15'e yükseldi.

Koronavirüs vaka sayısı binin altına düştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüste günlük vaka sayısının binin altına düştüğünü açıkladı. Bakan Koca vaka sayısının 3 gün üst üste binin altında olması durumunda maske kullanımının toplu taşımada serbest olacağını da belirtti.

Belçika'da, maymun çiçeği virüsüne karşı 21 günlük karantina kararı

Koronavirüsü salgınıyla mücadele devam ederken son haftalarda vaka sayısısının arttığı maymun çiçeği virüsü ile ilgili Belçika'da alınan karara göre virüs ile enfekte olanlar 21 gün zorunlu karantinada kalacak.

Sağlık Bakanından maymun çiçeği hastalığı açıklaması: Müsterih olun

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kamuoyuna maymun çiçeği hastalığı konusunda müsterih olunması çağrısında bulundu.