Sıcaklıklar dört derece birden artacak

Sıcaklıklar dört derece birden artacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 27 Eylül hava durumu raporunu paylaştı. Yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinde yağış beklenmezken, güney ve batı kesimlerinde hava sıcaklıklarının bugün mevsim normallerinin 2-4 derece üstünde olması öngörülüyor. İşte ülke genelinde il il hava durumu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelere göre, bugün ülke genelinde yağış olacağı zannedilmiyor. 

Yurdun kuzeydoğu kesimlerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu hava görülecek. Diğer yerlerde ise, havanın az bulutlu ve açık geçeceği düşünülüyor. Gece saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus bekleniyor.

Sıcaklıkların batı ve güney kesimlerde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi öngörülüyor.

İL İL HAVA DURUMU

Rüzgarın genellikle kuzey, güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği bekleniyor.

BAZI İLLERDE BEKLENEN HAVA DURUMUYLA GÜNÜN EN YÜKSEK SICAKLIKLARI İSE ŞÖYLE:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 26

İstanbul: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 25

İzmir: Az bulutlu ve açık 32

Adana: Az bulutlu ve açık 32

Antalya: Az bulutlu ve açık 32

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 22

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 22

Erzurum: Az bulutlu 22

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 32

Rize'de araçlar kara saplandı ihbar üzerine ekipler yolu ulaşıma açtı

Rİze'nin Çamlıhemşin ilçesindeki Yukarı Kavron Yaylası, kar yağışı ile beyaza büründü, bazı sürücüler araçları ile yolda kaldı.
Soğuk hava ile birlikte Doğu Karadeniz'in sahil kesimlerinde sağanak, yüksek kesimlerde de zaman zaman kar yağışı etkili oluyor. İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler, kapanan yayla yolunu yeniden ulaşıma geçirdi.