Sosyalist Cumhuriyet Partisi: Hrant Dink’in katili FETÖ’cü gladyo

Sosyalist Cumhuriyet Partisi: Hrant Dink’in katili FETÖ’cü gladyo
Agos gazetesinin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katledilişinin 15. Yıldönümü nedeniyle bir açıklamada Sosyalist Cumhuriyet Partisinden geldi. Sosyalist Cumhuriyet Partisinde yapılan açıklamada Hrant Dink’in FETÖ’cü gladyo tarafından katledildiği belirtilerek “Bu cinayeti FETÖ planlamış ve suçu Ergenekon tertibiyle cezaevine konulan vatanseverlere atmak istemişti” ifadelerine yer verildi.

Sosyalist Cumhuriyet Partisinin açıklamasında şunlara yer verildi:

“Agos gazetesinin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink bundan tam 15 yıl önce bugün FETÖ’cü Gladyo tarafından katledildi.
Hrant Dink emperyalizmin halkları nasıl birbirine düşman ettiğini ve bölüp parçalama amacında olduğunu söyleyen bir aydındı.
Bu cinayeti FETÖ planlamış ve suçu Ergenekon tertibiyle cezaevine konulan vatanseverlere atmak istemişti.
Ve bu süreçte maalesef kendilerine “Hrant’ın Arkadaşı” diyenler bu cinayetin esas faillerini ve hedefini saptırdılar.
Dink’i katlederek vatanseverlere kumpas kuranlar, ABD’nin Türkiye’ye karşı planlarına ortak olan FETÖ mensupları, emniyet müdürleri, hakim ve savcılar cezaevine atılmıştır.
Ülkemizin değerli aydını Hrant Dink’i bir kez daha saygıyla anıyoruz.
Emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı Türkiye’nin Cumhuriyetçileri, vatanseverleri, ilericileri olarak bu topraklarda birlik ve beraberlik içinde, demokratik, bağımsız ve özgür yarınlar için mücadele etmeyi sürdüreceğiz.”