Tarım Kredi marketinde un ve şeker satışına 1 adet sınırlandırması

Tarım Kredi marketinde un ve şeker satışına 1 adet sınırlandırması
Denizli’de, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi’ne bağlı markette un ve şeker satışına sınırlama getirildi. Raflara, un ve şeker satışının bir adet olduğu yazısı asıldı.

Denizli’de, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi’ne bağlı markette un ve şeker satışına sınırlama konuldu. Raflara, un ve şeker satışının bir adet olduğu yazısı konuldu.

Türk Lirası’nın döviz değer kaybetmesi nedeniyle yaşanan zamlara satış sınırlaması ilave edildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ekim ayında, İstanbul Kısıklı'daki mağazasında alışveriş yapıp "Fiyatlar gayet uygun; bunları süratle çoğaltacağız" dediği Tarım Kredi Kooperatifleri'nin Denizli'deki marketinde  un ve şekere satış sınırlandırılması yapıldı.

Marketin şeker ve un bulunan reyonlarına satış sınırlandırılması getirildiğine yazı yazı rafa konuldu. Markete giden tüketicilere bir paketten fazla un ve şeker verilmiyor.

“AMAÇ STOKÇULUĞUN ÖNÜNE GEÇMEK”

Kooperatif Market’te un ve şekere getirilen satış sınırlandırmasıyla ilgili yapılan açıklmada, “Değerli müşterilerimiz şeker satışlarımız bir adetle sınırlıdır. Ürünlerimiz ve indirimlerimizden tüm müşterilerimizin faydalanabilmesi ve stokçuluğun önüne geçilmesi için vereceğiniz desteğe teşekkür eder, iyi alışverişler dileriz” denildi.

Denizli’deki diğer marketlerde ortalama 15 liraya satılan iki kilogramlık unun, Kooperatif Market’te 13 liraya satışı gerçekleşiyor. Bir paket küp şekerin ise marketlerde ortalama 10 lira iken, Kooperatif Market’te 7 liradan satılşı yapılıyor.