‘Türkiye öncü rolünü oynayabileceği günlere doğru ilerlemektedir’

‘Türkiye öncü rolünü oynayabileceği günlere doğru ilerlemektedir’
Milli Demokratik Devrim Hareketi tarafından yayınlanan Kurban Bayramı mesajında, “Türkiye, insanlığın sınıfsız ve sömürüsüz bir dünya yaratma mücadelesinde yeniden tarihi öncü rolünü oynayabileceği günlere doğru ilerlemektedir” denildi.

Milli Demokratik Devrim Hareketi’nden Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlandı. MDD Hareketinin mesajında “2021 Türkiye’si; bir yandan ekonomik krizle, sayısı daha bugünden yedi milyonu aşmış olan mülteci yüküyle ve bir ahtapot gibi toplumsal ve siyasal hayatımızın her alanını sarmış mafya ve tarikat ağıyla boğuşurken, öte yandan, laik demokratik Cumhuriyet değerlerinin her gün daha da aşındığı ve her alanda derinleşen emperyalist kuşatma karşısında savunmasız kaldığı koşulları yaşıyor” ifadelerine yer verildi.

Türkiye’nin, İnsanlığın sınıfsız, sömürüsüz bir dünya mücadelesinde öncü rol oynayacağı belirtilen açıklamada şunlara yer verildi; “Ama büyük çıkış yolları kör çıkmazlarda bulunur. Büyük bir arayış içinde olan milletimiz bütün bu sorunların üstesinden gelecek tarihi birikime ve tecrübeye fazlasıyla sahiptir. Türkiye, insanlığın sınıfsız ve sömürüsüz bir dünya yaratma mücadelesinde yeniden tarihi öncü rolünü oynayabileceği günlere doğru ilerlemektedir.

Bu inançla bütün milletimizin Kurban Bayramı’nı kutluyoruz.”