Yurt Haberleri Haberleri

Sadece Gaziantep'te 2 bin 400 kayıt dışı Suriyeli işyeri var

Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından  Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği-Bilgi Merkezinin (GESOB-BİLMER) açılışında konuşan ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan sadece Gaziantep'te 2 bin 400 kayıt dışı Suriyeli işyeri bulunduğunu söyledi.

Bursa’da ekmeğe zam geldi: Yeni fiyat bugünden itibaren geçerli

Bursa’da ekmeğe yüzde 14,2 oranında zam geldi. 1 lira 75 kuruştan satılan 200 gram ekmek, 2 liraya yükseldi.

Ankara'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

Ankara Spor Salonu ve Tren Garı Kavşağı'nda gerçekleştirilecek etkinlikler nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Üniversite öğrencisi kampüste açılan 7 metrelik inşaat çukuruna düşüp öldü

Isparta'da, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) yerleşkesinde, yemekhane inşaatı için açılan çukura 7 metre yükseklikten düşen Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Ali Sinan Cirit (19) yaşamını yitirdi.

Kaymakam 'hoş geldiniz diyerek el uzatan öğretmeni kovdu' iddiası

Artvin Kemalpaşa Kaymakamı Faruk Saygın'ın, okul ziyareti sırasında girdiği sınıfta kendisine 'hoş geldiniz' diyerek elini uzatan öğretmeni 'Haddini bil' diyerek sınıftan kovduğu iddia edildi.

Kayseri’de halk ekmeğe bir yılda ikinci zam

Kayseri’de belediye tarafından işletilen Kent Ekmek büfelerinde satılan unlu mamullere bir yıl içinde ikinci kez zam yapıldı.

Kayseri'de ilçelerden sonra şehir içi toplu taşımaya da zam geldi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından şehir içi toplu taşıma ücret tarifesinde değişikliğe gidildi. 28 Ağustos 2019 tarihinden bu yana 2 yılı aşkın süredir uygulanan tarife, toplu ulaşım gider artışları dikkate alınarak yenilendi. Buna göre, kontaksız tam bilet 3.60 TL, kontaksız indirimli bilet ise 1.90 TL olarak belirlendi. Kurul ayrıca, Kayseri’de ilk kez “Erken Ulaşım Tarifesi” ve "Aktarmalı Hat Ulaşım Tarifesi" uygulamalarının da hayata geçirilmesini kararlaştırdı.

Sarıca: Maaş artışları enflasyona yetişemiyor

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki işçileri ilgilendiren 2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü üzerinde hükümet ve işçi konfederasyonları anlaşma sağladı. Türk-İş Gaziantep İl Temsilcisi Mehmet Akif Sarıca, işçilerin haklarına ve sendikalarının taleplerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sarıca, “İşçi enflasyona ezdirilmesin” dedi.

Ankara'da metro ve otobüslerin son sefer saatleri değişti

27 Eylül Pazartesi gününden itibaren EGO otobüslerinin normal hatlarda son sefer saati 24.00'ten 01.30'a, metro seferleri 01.00'e, otobüslerin metro ring hatları ise 01.40'a alındı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kiralık araçlardan 35 milyon tasarruf etti

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eski yönetimin kiraladığı araç sayısından 701 araç daha az kiralayarak yıllık olarak yaklaşık 35 milyon lira tasarruf ettiğini duyurdu.

Ankara Barosu Başkanlığı'na Erinç Sağkan yeniden seçildi

Ankara Barosu Başkanlığına Erinç Sağkan, bir kez daha seçildi.

Kayseri'de toplu taşımaya yüzde 20 zam

Kayseri'de Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı ile toplu taşımada ulaşıma %20 zam yapıldı.

Ankara Valiliği'nden kuvvetli yağış uyarısı

Ankara Valiliği, kentte etkili olması beklenen kuvvetli yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, ulaşımda aksamalara karşı uyarılarda bulundu.

Marmaray arızalandı: Yolcular mahsur kaldı

Marmaray, Sirkeci İstasyonu yakınlarında arızalandı. Yolcular, rayların üzerinde yürüyerek istasyona ulaşmaya çalıştı.

Belediye meclisinde 'heval' gerginliği

Mersin'de Akdeniz Belediye Meclisinde, MHP'li meclis üyesi Tufan Nenni'nin CHP'lilere yönelik, "Atatürk'ün askerleri olarak çıktığınız yolu Abdullah Öcalan'ın hevalleri olarak bitirdiniz" sözleri üzerine, CHP'li meclis üyeleri Nenni'nin üzerine yürüdü. Yaşanan gerginlik, diğer meclis üyeleri ve zabıta ekiplerinin araya girmesiyle büyümeden yatıştırıldı.

Edremit'te kurtuluş günü krizi! Kaymakam merkeze çekildi

Balıkesir’in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümü kutlamalarında, temsili olarak kadının zincire vurulup, efeler tarafından kurtarıldığı gösteri nedeniyle Kaymakam Turgay Ünsal, İçişleri Bakanlığı'nca merkeze çekildi. Gösteriyi düzenleyen dernekler hakkında da mülkiye müfettişi görevlendirildi. Kararda gösterinin 'Kurtuluş Töreninin anlamıyla bağdaşmadığı' öne sürüldü.