Yurt Haberleri Haberleri

Sosyalist Cumhuriyet Partisi'nden ADD'ye ziyaret

Sosyalist Cumhuriyet Partisi Mersin İl başkanı Hatice Tunç Başkanlığındaki heyet ADD Mersin şubesini ziyaret etti

Ordu'da doğaseverler kazandı!

Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) ve çevre halkın Gölköy’deki Kardelen Hidroelektrik Santrali’nin (HES) imar değişikliği projesine karşı açtıkları davada Ordu 1. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı almıştı. Bu kararın ardından mahkeme şirketin imar değişikliğini de iptal etti.

Isparta Şehir Hastanesi acil servisinde doktora şiddet

Isparta Şehir Hastanesi Acil Servisi'nde görev yapan Uzman Doktor Engin Şenay hasta tarafından darp edildi.

Fırıncıların üretimi düşürme kararı aldığı Isparta’da ekmeğe yüzde 50 zam geldi

Un fiyatlarında artış Isparta'daki fırıncıları isyan ettirmiş artan maliyetler nedeniyle fırıncılar hafta başında üretim kapasitelerini yarı yarıya düşürme kararı almıştı. Fırıncıların kararının ardından Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarife yeniledi. Yeni tarifeye göre ekmeğe yüzde 50 zam geldi. Isparta’da 5 TL’den satılan 500 gr ekmek 12 Mart’tan itibaren 7,5 TL’den satılacak.

Ankara’da toplu taşımaya zam

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü, “15 Mart 2022 Salı gününden itibaren geçerli olacak şekilde tam bilet tutarı 6,5 TL, indirimli bilet tutarı 3,5 TL ve öğrenci abonman ücreti ise aylık 90 TL’ye 225 biniş olarak uygulanacaktır” açıklamasını yaptı.

Maliyetlere dayanamayan fırıncılar ekmek üretim kapasitelerini düşürme kararı aldı

Un fiyatlarında artış Isparta'daki fırıncıları isyan ettirdi. Artan maliyetlerle başa çıkamadıklarını belirten Isparta'daki fırıncılar toplantı yaparak üretim kapasitelerini pazartesi gününden itibaren yarı yarıya düşürme kararı aldılar.

İzmir'in 3 ilçesinde 24 saat su kesintisi

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde yapılacak vana değişim işlemi nedeniyle 3 ilçedeki 26 mahalleye 24 saat boyunca su verilemeyecek.

Isparta Valisinin koronavirüs testi pozitif çıktı

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu'nun dün yaptırdığı Kovid-19 testi pozitif çıktı.

CHP il yönetiminden 'rüşvet' istifası

CHP'li Bilecik Belediyesi’nde yaşanan rüşvet olayının ardından CHP İl Başkan Vekili ve İl Yönetim Kurulu üyesi Cengiz Çevik görevlerinden istifa etti.

Cuma namazında camiye giren kadın 'biz açız aç' diye feryat etti

Burdur'da bir kadın, Cuma namazı sırasında girdiği camide vaazına devam eden imama doğru "Biz açız aç!" diye bağırdı.

Sosyal yardım olarak patates aldığını e-devlet'ten gören vatandaş patateslerini arıyor

Kepez Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından vatandaşlara ayni yardım olarak patates bağış ve dağıtımı yaptığı ortaya çıktı. E-devlet'ten patates yardımı aldığını gören vatandaş patateslerini arıyor.

İzmir'de suya yüzde 18 zam

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 1 Ocak 2022'den geçerli olmak üzere suyun metreküp fiyatına yüzde 18 zam yapılmasını kararlaştırdı. Böylece konut abonelerinde 0-10 metreküp arası suyun metreküp fiyatı 7.56 liraya, 11-20 metreküp arası suyun metreküp fiyatı 9 liraya, 21 ve üzeri metreküp suyun fiyatı da 16,84 lira olarak belirlendi.

Ankara'da ekmeğe ve ulaşıma zam

Ankara'da beklenen ekmek zammı geldi. 1,75 lira olan 200 gram ekmek, cuma gününden geçerli olmak üzere 2,25 TL'den satılacak. Halk Ekmek ise 250 gram ekmeği 1,25 liradan satmaya devam ediyor.

'Tarım alanına organize sanayi bölgesi istemiyoruz'

Bilecik’in Gölpazarı ilçesine kurulmak istenen Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin yerine karşı çıkan köylüler, ÇED toplantısı öncesi traktörlerle eylem yaptı. Köylüler, “OSB’ye değil, yerine karşıyız. Bu tarlalarda ayçiçeği yetiştirmek istiyoruz.” dedi.

Antalya'da ekmeğe büyük zam

Antalya’da 2 TL'den satılan 210 gram ekmek fiyatı 2.5 TL'ye yükseldi. Resmi olarak açıklanmayan zam kararı, fırıncılar tarafından bugün sabah saatlerinden itibaren uygulamaya konuldu.

İzmirliler cüruf tesisine karşı ayakta

İzmir’in turistik ilçelerinden Foça ile Aliağa arasındaki tarım alanlarının ortasından yükselen cüruf tepelerine karşı bölge halkı mücadelesi sürdürüyor. Bölgede yaşayan ...