Yurt Haberleri Haberleri

Yıldırım: En rahat ticaret yapacağımız ülke İran’dır

İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mohammad Farazmand Gaziantep Ticaret Odasını (GTO) ziyaret ederek İran ile ticareti bulunan GTO üyeleriyle bir araya geldi.

Kayseri Şeker'in eski Genel Müdürü çiftçiye seslendi: Ya titreyin ya da El Fatiha diyin!

Kayseri Şeker Fabrikasının eski Genel Müdürü Ayhan Teke, Pancar Kooperatifi seçimleri öncesinde sessizliğini bozdu. Teke, 'Neyi paylaşayım, övülecek bir şey yok ki öveyim' dedi.

Emekliler Maaşları İçin Eylem Yaptı

Tüm Emekli Sen sendikası emekli maaşları ile ilgili Kayseri'nin Cumhuriyet meydanında basın açıklaması düzenledi. Birçok pankartın açıldığı basın toplantısına sloganlarla eşlik edildi.

Kayseri simitçileri derneği başkanı: Mültecilere iş, aş var bize yok!

Pandemi sürecinde satış yapmaları yasaklanan sokak simitçileri, zor günler yaşadıklarını belirtiyor... Dernek Başkanı Kılıç, borç ve haciz nedeniyle birçok simitçinin mağdur olduğunu söyledi.

KTB Başkanı Bağlamış: ‘Kuraklığa karşı çiftçiye destek verilmeli’

Kayseri Ticaret Borsası'nda (KTB), 'Kırsal Kesimin Kuraklıkla Mücadele ve Desteklenmesi Programı' düzenlendi. KTB Başkanı Recep Bağlamış, kuraklıktan etkilenen çiftçilere dekar başına destekleme verilmesi gerektiğini söyledi.

Rus turistlerin kaderi Antalya'da belirlenecek

Pandemi nedeni ile Türkiye'ye uçuş yasağı koyan Rusya, son durumu değerlendirmek ve son kararı vermek için Çarşamba günü Antalya'ya Rusya Sağlık Bakanlığı'nda görevli 20 kişilik bir heyeti Antalya'ya gönderiyor.

Evrenin Oluşumundan Evrime: 14 Haftada Devri Alem

Ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgınından dolayı eğitime verilen arada, Kocaeli Üniversitesi öğrencileri Öğr. Gör. Oğuz YAVUZYILMAZ önderliğinde internet üzerinden yaptıkları çevrimiçi eğitim projeleri ile eğitime destek oldu.

Karakuş: KYK Borçlarımız Silinsin

KYK Borçluları Hareketi İç Anadolu Bölge Temsilcisi Ufuk Karakuş yaptığı açıklamada KYK borçlarının silinmesini talep etti.

Antalya’da su skandalı

Antalya’da il genelinde bahçe ve seralar için verilen su abonelikleri 1 Kasım tarihine kadar durduruldu.

Çiftçiler isyanda: Uyku uyuyamıyoruz!

Aldığı krediyi ödeyemeyen ve “Dilenmiyoruz, bağış da istemiyoruz. Haciz olacağız diye uyku uyuyamıyoruz” diyen Ömer Sarı ve diğer çiftçiler, 15 Haziran’da Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığı önünden iktidara seslenecek.

Erciyes'te, 4.3 ton çöp toplandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. tarafından Erciyes Kayak Merkezi'nde düzenlenen 'Erciyes’te Mavi Yeşil Bir Gün’ etkinliğinde 4.3 ton çöp toplandı.

Kayseri'yi sel aldı, mahsur kalanlar iş makineleri ile kurtarıldı

Kayseri'de iki gündür etkili olan yağış vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oldu. Araçlar yollarda mahsur kaldı. Mahsur kalan araçlar iş makinelerinin yardımı ile kurtarıldı.

Kayseri Şeker'den seçim kararı

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi, bugün yapılan toplantı sonrasında Temmuz ayında seçim kararı aldı.

İl Sağlık Müdürü personelin hak ettiği paraları gasp ediyor iddiası

Türk Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, İl Sağlık Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaptı. Ünal, İl sağlık Müdürünün personelin hak ettiği paraları gasp ettiğini söyledi.

Erciyes'e kar yağdı

Erciyes dağı haziran ayına karla girdi.

Antalyalı vatandaş Sinovac’a Atatürk kartpostalı ve 50 TL göndererek teşekkür etti

Türkiye'de Sinovac aşısı olan Süleyman Yıldırım, aşı üreticisi şirkete bir teşekkür mektubu yazıp içine 50 lira koyarak Çin'e gönderdi. İçine Atatürk'ün kartpostallarını da koyan Yıldırım'ın mektubu Çin basınında yer aldı.